5 produktów, których nie może zabraknąć w kosmetyczce jesienią!

kosmetyczka i kobiece dłonie wkładające do niej kosmetyki

Jesień to pora roku, w której trzeba zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry. Wszak jesienią jest ona narażona na nagłe zmiany temperatury, silny wiatr, a jednocześnie przesuszenie związane z rozpoczęciem sezonu grzewczego czy klimatyzacja włączoną w samochodzie. Jak zatem prawidłowo dbać o skórę jesienią? Jakich produktów nie powinno zabraknąć w kosmetyczce? Na te pytanie odpowiedzi udzielimy w niniejszym artykule, do lektury którego serdecznie zachęcamy! 

Produkt nr 1 – żel do mycia skóry

Delikatny, a jednocześnie skutecznie usuwający wszelkie zanieczyszczenia, żel do mycia skóry, to numer jeden na naszej liście produktów, których nie może zabraknąć w kosmetyczce jesienią. Oczyszczanie to czynność, którą niestety często traktujemy po macoszemu. Konsekwencje zaniedbań dość szybko uwidaczniają się na powierzchni skóry. Kompletując kosmetyki do jesiennej pielęgnacji, warto zatem postawić na wysokiej jakości żel do mycia skóry, który nie podrażnia, nie uczula, ale jednocześnie usuwa nadmiar sebum i wszelkie zanieczyszczenia. Warto postawić na sprawdzone i dobre marki, takie jak Dermalogica, by mieć pewność, że wybrany preparat zapewni skuteczne działanie i widoczne efekty, a jednocześnie będzie bezpieczny dla skóry.

Produkt nr 2 – balsam regenerujący

Jesień to czas, gdy skóra narażona jest na nadmierne przesuszenie. Wpływ na to ma szereg czynników, o których wspominaliśmy powyżej. Aby odpowiednio zabezpieczyć skórę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także klimatyzacji, ogrzewania, warto wybrać dobry balsam regenerujący. Zadaniem tego typu kosmetyków jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry, a także stworzenie ochronnego płaszcza, zabezpieczającego przed nadmiernym wysuszeniem skóry. Wszak przesuszona skóra powoduje zaczerwienienie, uczucie pieczenia bądź swędzenia, czyli bardzo nieprzyjemne odczucia, których w prosty i szybki sposób można uniknąć, regularnie stosując balsam regenerujący.  

Produkt nr 3 – serum z witaminą C

Serum z witaminą C to produkt, który docenią kobiety w każdym wieku. Wszak witamina C wykazuje szereg dobroczynnych działań dla skóry. Do głównych właściwości witaminy C zalicza się, między innymi:

  • usuwanie przebarwień na skórze;
  • opóźnianie procesów starzenia;
  • rozświetlenie skóry;
  • zapewnienie ochrony przeciwstarzeniowej. 

Serum jest ponadto skoncentrowanym kosmetykiem, który wykazuje jedno z silniejszych działań wśród różnorodnych preparatów.

Produkt nr 4 – krem nawilżający

W trosce o płaszcz hydrolipidowy skóry warto postawić na krem nawilżający, który zagwarantuje właściwą pielęgnację oraz ochronę. W kosmetyczce kompletowanej z myslą o pielęgnacji skóry jesienią nie może zabraknąć tego produktu. Kupując krem nawilżający warto postawić na taki, który po pierwsze będzie dostosowany do naszego wieku czy typu cery, a po drugie przepełniony będzie drogocennymi składnikami. Warto czytać składy i wybierać produkty, które nie podrażniają, mają lekką formułę, a jednocześnie, dzięki unikalnej, precyzyjnie dobranej formule, zapewnią idealny stopień nawilżenia jesienią. 

Produkt nr 5 – krem z filtrem

Jesienią często zapominamy o ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzieje się tak dlatego, że o tej porze roku przeważają chłodne chwilę nad tymi ciepłymi. Nie oznacza to jednak, że mniej intensywne promienie ultrafioletowe nie mają wpływu na stan naszej skóry. Są słabsze, ale nadal należy chronić swoją skórę przed ich działaniem i nakładać krem z filtrem pół godziny przed planowanym wyjściem na zewnątrz.

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *