3 proste kroki do uporządkowania przestrzeni wokół siebie

Podoba Ci się uporządkowana przestrzeń i jednocześnie czujesz, że Twoje mieszkanie jest zagracone? Poznaj 3 proste kroki, które pomogą Ci odzyskać harmonię oraz swobodę we własnym domu. Wbrew pozorom nie jest to czasochłonne.

Uporządkuj garderobę

Porządki warto rozpocząć od uporządkowania garderoby. To bardzo często miejsce, w którym zmieniamy zaledwie sezonowe ubrania, nie przyglądając się zbytnio ich jakości. Z pewnością masz elementy codziennych stylizacji, których nie używałeś przez dłuższy czas. Posegreguj także ubrania na półkach i postaraj się, by dany porządek utrzymał się dłużej niż do kolejnego prania i prasowania.

Wystaw zbędne rzeczy na sprzedaż

Pod ręką masz dużo rzeczy, których zwyczajnie już nie używasz? Twoje dziecko ma sporo zabawek, którymi się już nie interesuje? Zamiast się o nie potykać, bądź upychać je na strychu, postaraj się wystawić je na portalach ogłoszeniowych. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a porządkując przestrzeń wokół siebie, dodatkowo zarobisz parę groszy. Zrób zdjęcia danym przedmiotom i postaraj się stworzyć ciekawe opisy. To zachęci potencjalnych, nowych właścicieli do zakupu, a Ty pozbędziesz się sterty rzeczy.

Pozbądź się nadmiaru książek

Książki to często przedmioty, z którymi ciężko nam się rozstać. Gromadzimy wszelkiego rodzaju lektury, które są nam już niepotrzebne bądź zwyczajnie się nimi nie interesujemy. Zamiast zapychać regały w biblioteczce, spróbuj wystawić je na sprzedaż. Wygodne jest m.in. korzystanie ze skupów książek przez internet. Zobacz jak działa skupksiazek.pl i skuś się na szybkie porządki w domowej biblioteczce.

Korzystając z internetowego skupu książek tego typu możesz m.in.:

  • zarobić dodatkowe pieniądze,
  • szybko pozbyć się książek bez wystawiania ogłoszeń i robienia zdjęć,
  • bez wychodzenia z domu znaleźć nowych właścicieli danym tytułom,
  • zaoszczędzić czas.

Podczas segregacji książek nie kieruj się sentymentami. Pozostaw te tytuły, które nadal Cię interesują, a nie te, które są nietrafionym prezentem czy zupełnie przypadkowym zakupem.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *