Jak wybrać fotelik dla dziecka?

TNasi milusińscy potrzebują wielu, specjalnych gadżetów i akcesoriów. Jeżeli chcemy z nimi podróżować samochodem, nie obędzie się bez profesjonalnego, bezpiecznego i komfortowego fotelika samochodowego. Jak wybrać ten właściwy? Jakie cechy powinien mieć idealny fotelik dla dziecka? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Najnowszej generacji foteliki samochodowe wyposażone są w specjalne systemy, które dbają o bezpieczeństwo Twojego dziecka. Warto zwrócić uwagę na sposób montażu fotelika. Mocowanie musi być solidne i jednocześnie bezproblemowe. Dobrze, jeżeli fotelik oferuje jednoczesną możliwość montowania go przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Ciekawą opcją, oferowaną przez producentów fotelików jest również dodatkowy system amortyzacji, który chroni przed ewentualnymi, bocznymi zderzeniami. Pamiętaj też, że bezpieczny fotelik to taki, który idealnie dopasowuje się do ciała dziecka. Warto więc postawić na modele, wyposażone w kilkupunktowe pasy bezpieczeństwa ze specjalnymi otulinkami w miejscach na ramiona, a także oferujące co najmniej kilkustopniową regulację zagłówka. Wszystkie te cechy łączy w sobie chociażby fotelik Cybex Sirona.

Optymalnie dopasowany do wieku i wagi dziecka

Wielu rodziców zapomina też, że kluczowe dla wygody, komfortu i bezpieczeństwa dziecka, jadącego w foteliku jest jego odpowiednie dopasowanie do wagi i wieku malucha. Producenci najczęściej podają w opisie fotelika szereg potrzebnych informacji. Poza wzrostem i wagą niejednokrotnie opisany jest też preferowany wzrost dziecka. Jako przykład można wskazać chociażby fotelik RWF Cybex Sirona M2 I-Size. Na stronie producenta znajdziemy informację o tym, że jest on optymalny dla dzieci o wadze od 0 do 18 kilogramów. Dodatkowo w opisie wskazano, że w ułożeniu tyłem do kierunku jazdy pełen komfort jazdy zyskają dzieci w wieku do 4 roku życia i mniej więcej 105 centymetrów wysokości. Z kolei w ułożeniu przodem do kierunku jazdy optymalnym wiekiem dziecka jest co najmniej 16 miesiąc życia oraz osiągnięcie co najmniej 76 centymetrów.

Wygodne podróżowanie z niezawodnym fotelikiem

Oczywiście należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego został wykonany fotelik. Warto stawiać na te, które są solidne i niezawodne – dzięki którym siedzisko się nie wygniata i nie wyciera. Poza tym zarówno miejsce, na które sadzamy nasze dziecko, jak i zagłówki fotelika muszą zostać stworzone z przyjemnego w dotyku materiału. Dzięki temu dziecko w komfortowych warunkach pokona wiele kilometrów bez marudzenia. Na jakich producentów warto postawić? Z pewnością w ofercie Cybex Sirona znajdziesz coś odpowiedniego.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *