Żona potrzebna od zaraz…

Teatr Komedia w Warszawie
Żona potrzebna od zaraz…
Edward Taylor

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak żony. Szczególnie jeśli jej posiadanie jest warunkiem do osiągnięcia lukratywnego awansu zawodowego, a nasz szef osobiście pragnie ją poznać podczas kolacji w naszym domu…

Zatem – żona potrzebna od zaraz! Jednak okazuje się, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę
może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem.

Smacznego. Katastrofa zbliża się nieuchronnie, a kariera nieuchronnie się oddala. Jednak nie raz już zdarzało się, że sprytna żona potrafi uratować męża z najcięższych opresji. A kilka żon i to jeszcze nie swojego męża? Kto wie, może awans jeszcze nie stracony?

„Żona potrzebna od zaraz…” Edwarda Taylora to znakomita, inteligentna komedia pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. To gwarancja zabawy pełnej śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas. Szczególnie wiarygodna w tak znakomitej gwiazdorskiej obsadzie.

Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok

Występują:
Klaudia Halejcio, Weronika Książkiewicz, Maria Pakulnis, Magdalena Wójcik, Przemysław Sadowski, Marcin Troński.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *