Znowu wyczerpałeś limit gigabajtów? Sprawdź, jak tego uniknąć

W XXI wieku trudno wyobrazić sobie życie bez Internetu. Korzystanie z niego na urządzeniach mobilnych może mieć jednak swoje limity. Przeglądanie Facebooka, wysyłanie maili, oglądane filmików na YouTubie czy rozmawianie ze znajomymi za pomocą komunikatorów to tylko niektóre sposoby na szybkie wyczerpanie zapasu GB. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniej oferty

Decydując się na podpisanie umowy z operatorem sieci komórkowej, warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby. Jeśli z Internetu korzystamy głównie w domu, a urządzenia mobilne obsługujemy dzięki WI-FI, raczej nie będziemy potrzebowali dużego pakietu danych. Natomiast jeżeli jesteśmy aktywnymi użytkownikami mediów społecznościowych, regularnie oglądamy na telefonie filmy i seriale, a wyszukiwarkę internetową uruchamiamy kilka razy dziennie, powinniśmy wybrać ofertę, w której otrzymamy duży pakiet GB. Dla przykładu Orange Flex proponuje swoim klientom aż 4 Plany różniące się pakietem danych – najtańszy z nich kosztuje zaledwie 25 zł i zawiera 15 GB, natomiast najwyższy to aż 100 GB za 80 zł miesięcznie – sprawdź: https://flex.orange.pl/. Dzięki tak dużej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie.

Korzystanie z WI-FI

Jeśli nie chcesz, by Twój pakiet danych kończył się szybciej niż zaplanowałeś staraj się korzystać z Wi-Fi zawsze, gdy masz taką możliwość. Obecnie otwartą sieć oferuje większość popularnych miejsc publicznych, takich jak kawiarnie, restauracje hotele, ale także biblioteki, muzea czy liczne atrakcje turystyczne. Czasem sieć jest zabezpieczona hasłem, jednak większość miejsc bez problemów podaje je swoim klientom.

Ustawienie limitu danych

Kolejnym skutecznym sposobem na ograniczenie zużycia GB jest ustawienie w telefonie limitu danych. Jego wysokość można ustalić samodzielnie i zmienić w dowolnym momencie. Dzięki temu transmisja danych zostanie automatycznie wyłączona, gdy wykorzystamy dostępny limit, a zanim to się stanie, otrzymamy stosowne powiadomienie z systemu.

Kontrola nad aktualizacjami

Być może niewiele osób o tym wie, lecz bardzo często za zużywanie pakietu danych w smartfonie odpowiedzialne są aktualizacje. Zdecydowana większość programów zainstalowanych w telefonie posiada funkcję automatycznej aktualizacji, która w dowolnym momencie pobiera i instaluje nową wersję aplikacji. Co więcej, nie potrzebuje do tego naszej zgody. Aby zapobiec utracie cennych GB, wystarczy uruchomić w smartfonie opcję aktualizacji tylko przez WI-FI. Dzięki temu nie będzie do tego wykorzystywać transferu danych.

Wybór pakietów dodatkowych

Klienci Orange Flex mogą skorzystać z dodatkowych opcji, jakimi są pakiety Video, Music oraz Social Pass. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z popularnych serwisów udostępniających filmy, seriale oraz muzykę a także przeglądanie mediów społecznościowych bez zużywania pakietu danych. Music i Video Passy można kupić jednym kliknięciem w aplikacji na dowolnie wybrany okres. Social Pass każdy klient otrzymuje w ramach wybranego Planu.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *