Zmarszczki pod oczami – zabiegi, kosmetyki czy domowe sposoby? Co będzie najskuteczniejsze?

Zmarszczki pod oczami – zabiegi, kosmetyki czy domowe sposoby? Co będzie najskuteczniejsze?

Chcesz czy nie, czas jest nieubłagany i dla ciebie. Twoje ciało zmienia się, co przekłada się na twoją urodę. U niektórych pierwszymi oznakami starzenia są siwe włosy, a u innych zmarszczki pod oczami. Z tym pierwszym problemem szybko poradzisz sobie u dobrego fryzjera. Natomiast by zmniejszyć widoczność zmarszczek, musisz się bardziej postarać. Podpowiadamy, co zrobić, aby skóra pod oczami nie zdradzała wieku.

Dlaczego skóra pod oczami jest szczególnie podatna na zmarszczki?

Okolice oczu to wyjątkowy fragment twojej skóry. To właśnie w tym miejscu jest ona najcieńsza. Znajduje się tam niewiele tkanki tłuszczowe i mało gruczołów łojowych produkujących ochronny, natłuszczający łój. Oznacza to, że skóra pod oczami jest wrażliwa, podatna przesuszenie i podrażnienia wywołane czynnikami zewnętrznymi.

Twoje oczy śmieją się, dziwią się i złoszczą razem z tobą. Wtedy skóra wokół nich marszczy się. To i fakt, że jest ona podatna na przesuszenie, wpływa na powstawanie zmarszczek mimicznych. Z czasem stają się one coraz głębsze i bardziej widoczne. Dodatkowo z biegiem lat spowalnia produkcja kolagenu i elastyny w skórze, dlatego skóra pod oczami staje się wiotka.

Z efektami naturalnych procesów starzenia można walczyć. Z myślą tym powstają specjalne zabiegi oraz po to obmyślono domowe sposoby na zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki pod oczami – domowe sposoby

W domu możesz walczyć ze zmarszczkami, stosując samodzielnie przygotowane preparaty lub sklepowe kosmetyki. By zmniejszyć ich widoczność, można też wykonywać masaż okolic oczu. Polega on na masowaniu skóry palcem wskazującym i środkowym w kierunku od wewnętrznego kącika oczu do zewnętrznego. Można też kupić specjalny masażer pod oczy.

Domowe specyfiki na zmarszczki pod oczami

Domowe kosmetyki pod oczy pomagają przede wszystkimi nawilżyć skórę, co zmniejsza ryzyko powstawania zmarszczek. W tym celu można stosować:

  • okłady z plastrów zielonego ogórka,
  • maskę z łyżki jogurtu naturalnego i kilku kropli witaminy C,
  • olejek rycynowy – należy go rozsmarowywać pod oczami tak jak krem,
  • maskę z jednego białka kurzego, jednej łyżki mleka i łyżeczki miodu.

Pamiętaj też, że wpływ na widoczność twoich zmarszczek ma prowadzony przez ciebie styl życia. Aby skóra pod oczami pozostała gładka, rzuć palenie, zrezygnuj z alkoholu i pij dużo wody.

Kosmetyki na zmarszczki pod oczami

Na sklepowych półkach znajdziesz m.in. kremy pod oczy na noc i na dzień oraz serum. Zawierają one szereg składników aktywnych, które wspierają uelastycznienie i wygładzenie skóry oraz pobudzenie syntezy elastyny i kolagenu. Są to kosmetyki także z np. ceramidami i naturalnymi olejkami, które wspierają naturalną barierę ochronną naskórka, co zapobiega jego przesuszeniu. Takie kremy czy serum należy stosować regularnie – inaczej można nie doczekać się efektów ich używania.

Medycyna estetyczna a zmarszczki pod oczami – zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych

Kiedy pod oczami pojawią się zmarszczki, najlepiej działać od wewnątrz. Można to robić, decydując się na zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry stymulatorami tkankowymi.

Są to preparaty zawierające składniki oddziałujące na fibroblasty. Pomagają one pobudzić je do produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra zaczyna sama syntezować więcej tych białek podporowych, w efekcie czego może stać się gładsza.

Zabieg ten polega na wykonywaniu iniekcji w wyznaczonych przez zabiegowca miejscach pod oczami. Robi się to za pomocą cienkiej igły, a pole zabiegowe znieczula się, tak by pacjent nie czuł bólu. Po przeprowadzeniu serii takich zabiegów skóra pod oczami może stać się wyraźnie elastyczniejsza, wygładzona, a widoczność zmarszczek może zostać zminimalizowana.  Wykonuje się je m.in. w Klinice Spectrum w Krakowie, o której więcej dowiesz się z https://spectrum-krakow.pl/.

Zmarszczki pod oczami to twoja zmora? W takim razie, by zmniejszyć ich widoczność, zdecyduj się na zabieg medycyny estetycznej i przedłużając jego efekty, stosując staranną domową pielęgnację. Połączenie używania dobrych kosmetyków, dbania o siebie i wstrzykiwania stymulatorów tkankowych to sposób na to, aby skóra pod oczami pozostała gładka, jędrna i bez zmarszczek.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *