Zdrowy tryb życia, a groźne choroby cywilizacyjne

Lekarze i naukowcy często upatrują przyczyn groźnych chorób nowotworowych w niezdrowym trybie życia oraz niewłaściwej diecie. Nieustanny pośpiech, stres spowodowany przez codzienne nerwowe działania, masa obowiązków na głowie – to wszystko sprawia, że współczesna kobieta ma bardzo mało czasu wolnego, a dbanie o zdrowie i regularne badania diagnostyczne nie leżą w jej naturze.

Podążając za modą, czyli jak zachować zdrowie

W ciągu ostatnich dekad zarówno dbanie o ładny wygląd, jak również o ich zdrowie stało się modne. Jest to idea godna naśladowania, gdyż kobieta, która prowadzi higieniczny tryb życia, dba o dietę bogatą w witaminy i mikroelementy, a także bada się regularnie powinna czuć się bezpieczna. Naturalnie nie należy przesadzać z dietą niskokaloryczną, która może powodować niedobory niektórych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz przestrzegać pewnych zasad w przypadku długotrwałego stosowania diety wegetariańskiej. Dieta jest jednym z elementów, dzięki którym możemy lepiej zadbać o nasze zdrowie, a regularne uprawianie sportu poprawia sprawność fizyczną i pozwala zachować młodość przez wiele lat.

Ćwiczenia sprzyjające życiu w harmonii z własną naturą

Aerobik, jogging, jazda na rolkach, pływanie czy joga – niezależnie od tego jaki sport preferujesz, ważne, aby uprawiać go w zgodzie z własnymi upodobaniami. Każda aktywność fizyczna pozwala utrzymać dobrą sylwetkę i zachować zdrowie, a intensywne ćwiczenia pozwalają zniwelować poziom stresu, a w razie potrzeby zgubić kilka kilogramów. Znakomitym sportem dając odprężenie napiętym mięśniom, jest pływanie. Dwa razy w tygodniu spędzone w aktywny sposób na pływalni to znakomity relaks dla kręgosłupa, polecany wszystkim osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Podobnie działa joga. Wystarczy kilka minut dziennie, aby prawidłowo wykonane ćwiczenia poprawiły sprawność mięśni oraz ich elastyczność. Dynamiczna jazda na rowerze lub ćwiczenia wymagające zaangażowania wszystkich partii mięśni pozwalają wzmocnić kręgosłup, klatkę piersiową i plecy, poprawiając całą sylwetkę.

Świadomość własnego ciała

Regularnie uprawiane ćwiczenia pozwalają na lepsze poznanie własnego ciała. Dzięki temu jesteśmy bardziej świadomi każdego ruchu. Po pewnym czasie systematycznych ćwiczeń, np. podczas biegania, potrafimy znacznie lepiej ocenić wydolność naszego organizmu i odpowiednio rozłożyć siły. Z kolei lepsze poznanie naszego organizmu i ciała pozwoli nam uważniej przyglądać się wszystkiemu, co się z nim dzieje i szybciej wykryć wszelkie zachodzące w nim zmiany.

Regularne badanie to podstawa

Niezależnie od prowadzenia zdrowego trybu życia warto systematycznie się badać. Podstawą są oczywiście własne obserwacje własnego ciała, samodzielnie badanie piersi, a także rekomendowane przez lekarzy badania USG piersi, mammografia, cytologia mające na celu wykluczenie lub szybkie wykrycie chorób kobiecych. W przypadku wykrycia niepokojących zmian w piersiach kolejnym badaniem zleconym przez lekarza będzie biopsja piersi. Jest niezwykle skutecznym badaniem diagnostycznym, pozwalającym potwierdzić lub wykluczyć chorobę.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *