Żakiet damski z bawełny

W garderobie wiosenno-letniej kluczowe dla naszego komfortu są tkaniny pochodzenia naturalnego – oddychające, wygodne i funkcjonalne. Patrizia Aryton w swojej kolekcji posiada bawełnę, len oraz jedwab. Żakiet damski z bawełny to must have każdego sezonu.

Bawełniana tkanina pochodzi z włoskiej firmy i jest zgodna z protokołem zrównoważonego rozwoju bawełny BCI- Better Cotton Initiative.

Żakiet damki z bawełny – wyjątkowa jakość

Bawełna jako tkanina jest miękka, łatwa w noszeniu i konserwacji, uniwersalna. Paradoksalnie jako tkanina bawełna jest kapryśna. Jej uprawa wymaga wysokiej temperatury, wilgotności przy jednoczesnym dużym nasłonecznieniu oraz cierpliwości. Jej sezon wegetacyjny trwa bowiem łącznie do pół roku. Zbiera się ją na ogół mechanicznie, po czym oczyszcza z nasion i liści, a następnie selekcjonuje. Bawełna wysokiej jakości dodatkowo jest wcześniej czesana, co nadaje jej sprężystość i miękkość. Rozprostowane i równo ułożone włókna tworzą wówczas gładką taśmę, z której następnie tworzy się tak zwany niedoprzęd, w przędzalni zaś z niedoprzędu uzyskuje się przędzę. A to dopiero początek. Kolejnymi etapami są bowiem skręcanie przędzy, łączenie nitek i wykańczanie. Zanim surowa tkanina powędruje do prania, wybielania czy farbowania, nakłada się na nią specjalną powłokę uszlachetniającą, dzięki czemu powstałe z niej ubranie nawet po wielu praniach zachowuje sprężystość i delikatny jedwabisty połysk.

Żakiet damski z bawełny pochodzi z najnowszej kolekcji wiosna lato 21 i jest uszyty z tkaniny, która jest mięsista i gęsta, dzięki temu fason wspaniale się układa i modeluje sylwetkę

Jest w odcieniu soczystej, intensywnej czerwieni OXY Fire będącej jednym z kluczowych kolorów nadchodzących sezonów. Harmonijnym rozwiązaniem jest połączenie czerwieni z barwami pochodnymi takimi jak pastelowe odcienie różu czy różnych odcieni beżu (camel, odcienie kamienia).

Żakiet w połączeniu ze spodniami z tej samej tkaniny tworzy biznesowy power look.

Model czerwonego żakietu z bawełny pochodzi z linii Future Classic. Nowoczesna klasyka, która jest bazą kolekcji Patrizia Aryton inspiracje czerpie z ponadczasowych form i estetyki, dlatego takie formy jak koszula, trencz, cygaretki, szmizjerka, kardigan pojawiają się zawsze. W kolekcji wiosna lato 2021 znajduje się wiele ciekawych klasyków z twistem trendu.

Linia Future Classic

Linia Future Classic, która definiuje określenie nowej klasyki jako połączenie koloru intensywnej czerwieni z kolorem camel oraz form sportowych ze stylem causalowym.

W kolekcji pojawiają się również tkaniny metaliczne, które dzięki swojej zmiennej „świetlistej” strukturze świetnie prezentują się w ekranie kamery. Zmieniająca się wokół nas rzeczywistość wymusiła na nas przeniesienie większej części naszego życia do trybu on-line. Dlatego elementy widoczne w kamerze muszą być większe. Dodatki w postaci guzików czy elementów biżuterii stają się mocniejsze, bardziej zauważalne. Koniecznie w kolorze złota.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *