Zabiegi, które warto wypróbować przed (pierwszą) randką

Każda kobieta na romantycznej randce z ukochanym chce wyglądać pięknie i czuć się wyjątkowo, dlatego też przygotowania do randki trwają zdecydowanie dłużej niż przed wyjściem do pracy czy na spacer. Na skrupulatnie wykonanym makijażu czy idealnie ułożonej fryzurze nie powinnyśmy jednak poprzestawać – nawet najlepiej wykonany make-up nie będzie wyglądał atrakcyjnie, gdy nasza skóra nie będzie w najlepszej kondycji. Pamiętajmy również, że płeć przeciwna obecnie znacznie bardziej docenia naturalny i promienny wygląd kobiecej twarzy niż przerysowany makijaż o efekcie maski. Każda z nas trzyma się własnej rutyny pielęgnacyjnej, która w najważniejszych sytuacjach czasem jednak zawodzi. Dlaczego zatem nie skorzystać z dobrodziejstw, jakie zapewniają nam profesjonalne zabiegi kosmetyczne na twarz?

Oczyszczanie manualne

Pojawiające się drobne niedoskonałości na twarzy w postaci wągrów, zaskórników czy prosaków to dość częste zjawisko, a winowajcą całego zamieszania jest nadmiar wydzielającego się sebum na twarzy i gromadzące się na niej zanieczyszczenia. Czasem nawet dermokosmetyki nie wykazują się odpowiednią skutecznością w walce z wykwitami skórnymi, które pod warstwą nawet lekkiego makijażu mogą wyglądać mało atrakcyjnie.

Dlatego też mając w perspektywie romantyczną randkę, warto poddać się manualnemu oczyszczaniu twarzy w warunkach do tego przystosowanych. Samodzielne rozprawianie się z wągrami i prosakami to najczęstsza przyczyna nasilających się dolegliwości skórnych, dlatego zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie oddanie się w ręce specjalistów. Oczyszczanie w gabinecie urody przewiduje nie tylko pozbywanie się zanieczyszczeń głęboko osadzonych w warstwie skórnej, ale również precyzyjny demakijaż, peeling, zamknięcie rozszerzonych porów czy też intensywne nawilżenie podrażnionej cery po zabiegu. Co ważne, jest on niemal bezbolesny – lekki dyskomfort możemy odczuwać jedynie podczas usuwania zaskórników i prosaków.

Kriolipoliza

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się bezinwazyjny zabieg, dzięki któremu w krótkim czasie możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, które nawet przy odpowiedniej diecie czy ćwiczeniach wciąż nie wyglądają satysfakcjonująco, a są to najczęściej boczki, bryczesy czy też okolice twarzy. Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej, stąd też przedrostek krio-. Lipidy pod wpływem niskiej temperatury o wartości od 5 do 10 stopni Celsjusza ulegają rozpadowi. Zastosowanie kriolipolizy nie jest jednak szkodliwe dla innych tkanek podskórnych, a sam zabieg powoduje zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet do 40% obszaru, który jest poddawany działaniu niskiej temperatury.

Na pełne efekty kriolipolizy trzeba jednak trochę poczekać – proces metabolizacji komórek tłuszczowych to sprawa indywidualna, dlatego im wcześniej poddamy się zabiegowi, tym szybciej będziemy podziwiać swoją wyszczuploną sylwetkę. Więcej o kriolipolizie możemy dowiedzieć się tutaj: http://klinika-urody.pl/oferta/kosmetologia/zabiegi-na-cialo/kriolipoliza.

Peeling kawitacyjny

Złuszczanie martwego naskórka powinno być stałym elementem naszej pielęgnacji, jednak w zależności od zastosowanych produktów, peeling twarzy i ciała w warunkach domowych nie zawsze przebiega bezproblemowo. Dlatego też warto poddać się peelingowi kawitacyjnemu, któremu może poddać się każda z nas, nawet jeśli zmagamy się z trądzikiem różowatym czy przebarwieniami skóry. Usuwanie warstwy martwych komórek odbywa się za pomocą ultradźwięków, dlatego nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwej skóry. Pierwsze widoczne efekty peelingu kawitacyjnego pojawiają się w zasadzie po ukończeniu pierwszego zabiegu, jednak dla uzyskania bardziej zadowalających efektów, serie peelingów warto powtarzać z częstotliwością co kilka tygodni. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do przeciwwskazań do zabiegu , warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, np. z Andrzejem Kaszubą http://klinika-urody.pl/specjalisci/andrzej-kaszuba, jednym z największych autorytetów w tej dziedzinie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *