Zabiegi na cellulit – domowe czy profesjonalne?

Z cellulitem zmaga się spora ilość kobiet na całym świecie. Jego obecność sprawia, że tracimy pewność siebie, niechętnie rozbieramy się przy innych (na przykład na basenie czy plaży) i zaczynamy uważać się za nieatrakcyjne. Czas z tym skończyć! W tak zwaną „pomarańczową skórką” możemy walczyć na różne sposoby. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam zarówno domowe sposoby, jak i profesjonalne zabiegi na cellulit.

Cellulit może powstawać z różnych powodów. Wyróżniamy dwa główne rodzaje „pomarańczowej skórki”. Pierwszy z nich – zwany cellulitem tłuszczowym – jest najczęstszym rodzajem tej przypadłości. Powstaje on wówczas, gdy organizm zgromadził w sobie zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej. Tkanka ta znajduje swoje miejsce w głębokich warstwach skóry, a także w tkankach łącznych. Ten typ cellulitu rozprzestrzenia się na brzuchu, pośladkach, biodrach oraz udach. Mamy z nim do czynienia, gdy nie uprawiamy żadnego sportu, prowadzimy siedzący lub leżący tryb życia, a na dodatek źle się odżywiamy.

Drugim rodzajem cellulitu jest cellulit wodny. Pojawia się on u kobiet ciężarnych lub tych z zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Pojawia się na ramionach, łydkach oraz udach.

Z cellulitem można sobie jednak poradzić. Niektórzy polecają domowe sposoby, inni szukają pomocy u specjalistów i decydują się na profesjonalne zabiegi na cellulit. W dzisiejszym artykule zestawimy ze sobą obie drogi.

Domowe zabiegi na cellulit

Kobiety na całym świecie zdążyły już wymyślić wiele domowych sposobów na walkę z uciążliwą „pomarańczową skórką”. Oto niektóre z nich:

PEELINGI – zwłaszcza cukrowe ponoć świetnie wpływają na skórę i pomagają w pozbyciu się cellulitu. Warto peeling stworzyć z produktów naturalnych – na przykład połączyć miód, masło migdałowe i olejek z drobinkami cukru, a następnie wmasować kolistymi ruchami w miejsca z cellulitem.

SPORT i ĆWICZENIA – skoro cellulit powstaje z braku ruchu i niewłaściwej diety, może warto pozbyć się go przy użyciu ćwiczeń i aktywności fizycznej? Ułóż sobie codzienny zestaw ćwiczeń, jeźdź do pracy rowerem, biegaj w weekendy i nie pozwól, by na nowo dopadł Cię syndrom „zasiedzenia”.

Zabiegi na cellulit w profesjonalnej klinice

Można jednak w szybszy i mniej męczący sposób pozbyć się ze swojego ciała tych irytujących drobin tłuszczu pod skórą. Wystarczy udać się do dobrej kliniki dermatologicznej i zdecydować się na któryś z dostępnych zabiegów usuwających cellulit. Lekarz może zaproponować nam któryś z poniższych zabiegów:

MEZOTERAPIA – jeśli dotychczas kojarzyła Ci się wyłącznie ze skórą twarzy, to musisz wiedzieć, że pozwoli ona również na pozbycie się cellulitu. Podczas mezoterapii pod skórę pacjentki wstrzykuje się za pomocą igły specjalnego środka leczniczego, który sprawi, że komórki tłuszczowe będą się szybciej spalały, skóra będzie lepiej odżywiona i w krótszym czasie się zregeneruje.

CELLULAZE – to jedyny, dostępny na rynku małoinwazyjny zabieg laserowy do leczenia cellulitu, opracowany na podstawie szeroko zakrojonych badań klinicznych. Zabieg jest jednorazowy, rezultaty pojawiają się stopniowo, w okresie od 3-12 miesięcy po zabiegu. Źródło: klinikaambroziak.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/cellulaze/

VENUS LEGACY – ta metoda może być Ci nieznana. Chodzi w niej o to, że lekarz za pomocą specjalnych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego wywołuje stan cieplnej matrycy, dzięki której nasza skóra regeneruje się, ujędrnia i dzięki temu redukuje cellulit oraz zmarszczki.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *