Co wziąć pod uwagę wybierając fotel?

W zależności od tego czy jest to mebel wypoczynkowy czy biurowy, w fotelu możemy spędzać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin dziennie. Wybór właściwego mebla jest gwarancją komfortowego użytkowania, dlatego warto wiedzieć jakie elementy należy wziąć pod uwagę podczas zakupu fotela.

Fotel wypoczynkowy do salonu

Najważniejsze jest to, by fotel był ergonomiczny, czyli dopasowany do sylwetki użytkownika. Podczas wyboru produktu należy zwrócić uwagę na siedzisko, które powinno być wygodne, nie za twarde i mieć około 40 cm głębokości i szerokości. Poza tym, trzeba pamiętać o dobrze wyprofilowanym zagłówku, podłokietnikach i kącie nachylenia oparcia. Materiał, z którego jest wykonany fotel powinien być na tyle elastyczny, by osoba siadająca mogła zagłębić się w siedzisku około 3 cm w dół. Fotel wypoczynkowy poza parametrami technicznymi posiada również aspekty wizualne. Ważne, by zestaw wypoczynkowy pasował do koncepcji całej aranżacji i harmonijnie komponował się z innymi elementami w pomieszczeniu. Bardzo wygodnym dodatkiem do fotela jest podnóżek, który pozwala swobodnie wyciągnąć nogi i zrelaksować się na przykład podczas oglądania telewizji, albo czytania książki. Kupując fotel można wybrać cały zestaw wypoczynkowy, albo pojedyncze elementy.

Nowoczesne fotele wypoczynkowe

Fotel wypoczynkowy jest na tyle komfortowy, że z powodzeniem można w nim uciąć sobie popołudniową drzemkę. Nowoczesne fotele designerskie poza podstawowymi funkcjami mają niezwykłe walory estetyczne. Ich charakterystyczny i oryginalny wygląd z pewnością przykuje uwagę gości. Wiele niekonwencjonalnych modeli foteli wypoczynkowych znajduje się na: dotd.pl/21-fotele. Producenci tworzą produkty zgodnie z najnowszymi trendami. W asortymencie dostępne są zarówno fotele rozkładane, z podnóżkami, jak i proste, eleganckie pikowane fotele, które z pewnością dodadzą szyku każdej przestrzeni. Poza tym, firma dotd proponuje fotele o oryginalnych kształtach np.: Formia Pella Swann, Vastoni, Kula, albo Egg, które mimo swej prostoty są nietuzinkowe i bardzo interesujące.

Fotel do biura

Wybierając fotel do biura trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne. Jest to niezwykle istotne, bo spędzamy w nim kilka godzin dziennie. Taki model powinien być wygodny i posiadać regulowane siedzisko oraz oparcie i podłokietniki. Najlepiej jeśli fotel obraca się o 360 stopni i ma możliwość odchylenia oparcia o kilka stopni. Fotel biurowy musi być ergonomiczny, a dodatkowo powinien posiadać kauczukowe kółka.

Kupno odpowiedniego fotela wcale nie jest proste. Warto wiedzieć na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy wyborze. Świadome i właściwe dopasowanie produktu do własnych potrzeb gwarantuje komfortowe użytkowanie i uniknięcie bólów pleców.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *