Wystartowała wspólna wystawa Huawei i Saatchi Gallery

 

Huawei i londyńska Saatchi Gallery przedstawiają wystawę From Selfie to Self-Expression. Jest to pierwsza na świecie ekspozycja, na której można zobaczyć, jaką drogę na przestrzeni wieków przeszły portrety i autoportrety. Zwiedzający mogą również podziwiać zdjęcia wykonane przez zwycięzcę konkursu Huawei i Saatchi Gallery #SaatchiSelfie.

Wystawę From Selfie to Self-Expression można odwiedzać do 30 maja 2017 roku w Saatchi Gallery w Londynie. Zwiedzający, obok portretów z przeszłości, będą mogli zobaczyć fotografie wykonane smartfonem. Selfie, przez wielu trywializowane, zostało pokazane w wersji dotąd niedostępnej dla urządzeń mobilnych. Wszystko dzięki Huawei P10, smartfonowi, który został wyposażony w podwójny aparat drugiej generacji 12 i 20Mpx, opracowany z Leica oraz specjalnemu trybowi portretowemu, wykrywającemu aż 190 unikalnych cech twarzy.

Profesjonalna fotografia na wyciągnięcie ręki

Jeszcze kilka lat temu, aby wykonać portret potrzebne były wielogodzinne przygotowania lub drogi
i profesjonalny sprzęt. Obecnie, perfekcyjny portret to kwestia ujęcia „tej” chwili, ponieważ cała technologia mieści się w smartfonie. Huawei P10 wyposażony został w podwójny aparat drugiej generacji, opracowany we współpracy z legendą fotografii – firmą Leica. Obraz z dwóch matryc – monochromatycznej 20Mpx i RGB 12 Mpx łączony jest przez specjalny algorytm. Taka technologia pozwala na wykonanie zdjęcia z dużą ilością szczegółów. W P10 zastosowano również dedykowany tryb portretowy. Czujnik w aparacie rozpoznaje aż 190 unikalnych cech twarzy, mi.in. mimikę czy kolor skóry. Dane te służą poprawie oświetlenia, czyniąc fotografię zbliżoną jakością do profesjonalnych. Ta technologia przydaje się również podczas stosowania automatycznego upiększania zdjęcia. Fotografie nigdy nie wyglądały tak naturalnie.

Profesjonalni fotografowie z pewnością docenią możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW. Opcja indywidualnego dopasowania ekspozycji, kontrastu, balansu bieli, intensywności kolorów uczyni zdjęcie jedynym w swoim rodzaju.

Od klasyków do współczesności

Podczas wystawy „From Selfie to Self-Expression” prezentowane są nie tylko dzieła najważniejszych malarzy i fotografów m.in. Van Gogha, Rembrandta, Christophera Bakera, Juno Calypso czy Cindy Sherman, ale również prace nieformalnej grupy artystów, znanych jako Young British Photographers, wykonane smartfonem Huawei. Na ścianie Saatchi Gallery zawisną także prace zwycięzcy konkursu #SaatchiSelfie. Konkurs polegał na wykonaniu portretu w swojej osobistej interpretacji.

Harmonogram wystawy: From Selfie to Self-Expression

  • Galeria 1: Historia selfie od Starych Mistrzów do dzisiaj
  • Galeria 2: Kultowe selfie: od pięknych i wysublimowanych do szalonych i niebezpiecznych
  • Galeria 3: Prace konkursowe #SaatchiSelfie
  • Galeria 4: Wyraź siebie – zdjęcia autorstwa Young British Photographers wykonane smartfonami Huawei z podwójnym aparatem.

O Huawei Consumer Business Group

Huawei jest globalną marką technologiczną i trzecim na świecie producentem smartfonów. W kwietniu 2016 roku Huawei dokonał redefinicji mobilnej fotografii, prezentując smartfon P9 z unikalnym, podwójnym aparatem, powstałym we współpracy z legendarną firmą Leica Camera AG. Dzięki nowemu standardowi zastosowanej technologii, zdjęcia bardziej przejrzyste, pełne nasyconych barw i szczegółów. Wspaniałe kolory i piękne czarno-białe fotografie to prawdziwy styl Leica.

Huawei wierzy, że technologia i kultura wzajemnie się przenikają. Dzięki temu dostarcza rozwiązań, które na nowo pomogą ludziom wyrazić swoje emocje. Mottem Huawei jest: „Make It Possible” oraz dzielenie się wartościami z ludźmi, którzy realizują swoje marzenia, są aktywni, konsekwentnie i z wiarą dążą do realizacji wyznaczonego celu. Huawei zajmuje się dostarczaniem najnowszych technologii dla konsumentów oraz tworzeniem niezwykłych doświadczeń dla ludzi na całym świecie. Nadal będzie to robić poprzez współprace z równie innowacyjnymi partnerami i kreatywnymi markami, takimi jak Leica i Saatchi Gallery.

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę Huawei Consumer BG: consumer.huawei.com/en/

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Huawei Consumer BG, śledź nas na:

Facebook: facebook.com/HuaweiDevice

Twitter: twitter.com/HuaweiDevice

Google+: plus.google.com/+HuaweiDevice

YouTube: youtube.com/user/HuaweiDevice

Flickr: flickr.com/photos/huaweidevice

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *