Wygodne poduszki do spania – Jakie Wybrać?

Wybór odpowiedniej poduszki może w dużym stopniu wpłynąć na jakość wypoczynku. Właściwie dobrana nie tylko zapewni komfort i spokojny sen, ale może też ograniczyć ból kręgosłupa, stanowiąc dla niego wygodne podparcie. Na rynku znajdziemy poduszki do spania zróżnicowane pod względem wysokości, wymiarów, a także rodzaju wypełnienia, w związku z czym podjęcie decyzji o zakupie nie zawsze należy do łatwych. Oto krótki przewodnik, który pomoże w znalezieniu modelu idealnego dla Ciebie.

Poduszki do spania i ich wysokość

Każdy z nas ma swoją ulubiona pozycję, w której najbardziej lubi wypoczywać. Wysokość poduszki warto więc wybrać w oparciu o swoje preferencje. Osoby, które większość nocy spędzają na brzuchu, powinny unikać wysokich poduszek i zdecydować się na taką, której wysokość nie przekracza 5 cm. W przeciwnym razie szyjna część kręgosłupa może ulec nadwyrężeniu, na skutek nienaturalnej pozycji. Ci, którzy lubią spać na plecach mogą wybrać nieco wyższy model, sięgający 7-8 cm. Wysokie poduszki do spania (https://yourhomestory.com.pl/sypialnia/poduszki) natomiast będą odpowiednie dla śpiących na boku. Powinny one szczelnie wypełniać przestrzeń między policzkiem, a materacem. Zbyt wysoka poduszka jednak nie zapewni kręgosłupowi odpowiedniego podparcia i może stać się przyczyną bólu karku. Bardzo ważna jest także twardość poduszki do spania oraz równomierne rozłożenie wypełnienia, zapobiegające przemieszczaniu się głowy podczas snu. W sklepie internetowym YourHomeStory dostępne są modele, które na długo zachowują swój pierwotny kształt, zapewniając właściwe podparcie kręgosłupowi.

Wymiary poduszek do spania

Czy poduszka powinna podpierać także kręgosłup piersiowy, czy tylko szyję i głowę? Jeszcze nie tak dawno największą popularnością cieszyły się duże poduszki do spania, o wymiarach 70×70 cm lub 80×80 cm. Wiele osób w dalszym ciągu nie wyobraża sobie wypoczynku bez takiego modelu. Można go znaleźć w ofercie YourHomeStory, a także w większości sklepów z tekstyliami i artykułami wyposażenia wnętrz. Coraz częściej jednak możemy natknąć się także na poduszki do spania o kształcie prostokąta i wymiarach 40×70 cm. Wybór uwarunkowany jest indywidualnymi preferencjami.

Poduszki do spania – jakie wypełnienie?

Poduszki z naturalnym wypełnieniem mają wielu zwolenników. Ich wsad składa się z pierza lub puchu. Są miękkie, sprężyste, lekkie i doskonale odprowadzają wilgoć. Nie jest to jednak dobry wybór dla alergików. Doskonałą alternatywą będą wówczas hipoalergiczne poduszki do spania z wypełnieniem z mikrofibry. Wysokiej jakości modele, takie jak te, dostępne w ofercie YourHomeStory posiadają podobne właściwości, jak poduszki z wypełnieniem naturalnym, lecz łatwiej je utrzymać w czystości i mogą posłużyć nam nieco dłużej. Można je prać nawet w temperaturze 95⁰C, nie obawiając się o ich zniszczenie. Na rynku dostępne są również modele wypełnione pianką termoelastyczną, dopasowujące się do kształtu głowy oraz poduszki do spania z lateksem. Równie ważne co wypełnienie, jest pokrycie poduszek. Powłoka poduszki może być wykonana z naturalnego materiału, takiego jak bawełna czy len lub z tkaniny poliestrowej. Ta druga wyróżnia się dużo większą trwałością, jednak nie zawsze okazuje się przepuszczalna dla powietrza. Ważne więc, by zdecydować się na model dobrej jakości, wykonany z wysokogatunkowych materiałów.

Oferta produktów dostępna na stronie https://yourhomestory.com.pl/

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *