Jak wybrać dobrą dietę pudełkową? – radzi Cateromarket

Ważnym elementem skutecznego odchudzania jest właściwie dobrana pod kątem naszych osobistych predyspozycji dieta.

Niestety na przeszkodzie do jej przygotowania stoi często brak czasu, ale i podstawowej wiedzy na temat rozsądnego odchudzania. Wtedy z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. Co to takiego i jak wybrać tą najlepszą? 

Na czym polega dieta pudełkowa?

Diety pudełkowe to hasło, które z pewnością nie raz obiło nam się o uszy, chociażby za sprawą opisywanych przez ulubione gwiazdy czy celebrytów swoich metod odchudzania. Czas wyjaśnić co to takiego.

Pod pojęciem dieta pudełkowa kryje się bardzo wygodny, ale przede wszystkim zdrowy i dość oszczędny czasowo sposób odżywiania. To, co otrzymamy w ramach wykupionego tygodniowego, miesięcznego czy rocznego abonamentu powinno być skomponowane przez dietetyka.

Chociaż o dietach pudełkowych mówi się głównie w kontekście odchudzania, to posiadają one o wiele szersze zastosowanie.

Po pierwsze mogą z nich skorzystać wszyscy, którzy chcą zmienić swoje zgubne nawyki żywieniowe, a zwłaszcza ten polegający na kupowaniu gotowych już produktów bez sprawdzania ich składu.

Po drugie taka dieta z pudełka sprawdzi się również w przypadku osób zapracowanych, które chciałyby wreszcie zadbać o swoje zdrowie czy poprawić kondycję i doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak wiele zależy od sposobu odżywiania. Firmy, które zajmują się dostarczaniem zamówionych diet pudełkowych to tak zwany catering dietetyczny

Dieta pudełkowa – jak wybrać tą najlepszą?

Na rynku nie brakuje firm, które specjalizują się w tego typu usłudze. Z jednej strony to dobrze, bo jako klienci mamy większy wybór. Z drugiej stanowi to pewien problem – nie do końca wiadomo bowiem, jak wybrać najlepszy catering dietetyczny. Podpowiadamy, czym powinien cechować się ten, z którym osiągniemy swój cel.

Wsparcie dietetyka

To podstawa, od której należy zacząć wyszukiwanie cateringu dietetycznego. Jednocześnie jest to najlepsza wizytówka firmy, z której usługi chcemy skorzystać. Pewność, że przygotowana dieta została wcześniej opracowana przez specjalistę to gwarancja osiągnięcia celu, jaki sobie założyliśmy. Możemy mieć też pewność, że nasze pudełka będą wypełnione smacznymi daniami i produktami, które dostarczą nam niezbędnych składników odżywczych.

Duży wybór diet

I nie chodzi tu jedynie o diety o określonej kaloryczności. Bardziej mamy tu na myśli diety specjalistyczne, czyli uwzględniające nasze konkretne problemy zdrowotne. Fajnie, jeśli możemy przy tym zaznaczyć, jakich produktów nie lubimy bądź po jakich czujemy się źle. Dobrze, jeśli na stronie firmy możemy dokładnie zapoznać się, dla kogo jest przeznaczona, oraz ewentualnie, z czego składa się interesująca nas dieta pudełkowa.

Ilość oferowanych posiłków

Idea diet pudełkowych opiera się na podstawowej zasadzie zdrowego odżywiania, czyli pięciu posiłkach dziennie. Jeśli firma oferuje ich mniej, należy się dobrze zastanowić, czy to faktycznie jest właściwy wybór.

Jakość posiłków

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na składnikach diety – ich wyglądzie, świeżości, ale i rodzaju. Naprawdę dobry catering dietetyczny jest wolny od wszelkich ulepszaczy, a serwowane desery nie powinny mieć w składzie białego cukru, a jedynie jego zdrowe zamienniki.

Obecność na rynku

To kolejna ważna kwestia przy wyborze naszego cateringu. Najlepiej zaufać firmie, która może poszczycić się dłuższym niż rok stażem. To idealny czas na to, by zebrała ona opinie, jakimi możemy się dodatkowo kierować w trakcie podjęcia decyzji.

Lokalizacja

Przy wyborze dobrze jest też uwzględnić lokalizację firmy. Dlaczego to takie istotne? Po pierwsze oddalony bardzo od naszego miejsca zamieszkania czy pracy catering dietetyczny oznacza często dodatkowe koszta związane z dowozem posiłku. Po drugie – często taka odległość może wpływać na świeżość dostarczanych posiłków, ale i na punktualność dostaw. 

Oczywiście sama dieta pudełkowa nie wykona za nas całej pracy. Nawet najlepszy i najbardziej profesjonalny catering dietetyczny również tego nie zrobi. Odchudzanie, utrzymanie dobrej formy, podniesienie wyników sportowych zależy w dużej mierze od naszej samodyscypliny i determinacji.

Na skuteczność wybranej przez nas diety wpływa również uczciwość wobec nas samych. Jeśli będziemy podjadać między posiłkami i sięgać po produkty, których nie uwzględnia nasza dieta wyznaczone efekty z pewnością pojawią się później lub nie pojawią się wcale. My natomiast stracimy niepotrzebnie pieniądze oraz nadzieję na osiągnięcie wyznaczonego celu.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *