Wybieramy zaproszenia ślubne – na co zwrócić uwagę?

zaproszenie ślubne - sprawdź z nami na co zwrócić uwagę

Podczas przygotowań do swojego wielkiego dnia, para młoda mierzy się z wieloma obowiązkami. Jeden z ważniejszych stanowi zamówienie zaproszeń ślubnych, których wybór nie zawsze bywa prosty. Na co warto zwrócić uwagę przez ich zakupem? Jak dopasować zaproszenia ślubne do stylu wesela? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

zaproszenie ślubne - zobacz na co zwrócić uwagę

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Okres przygotowań do wielkiego dnia to dla młodej pary i ich najbliższych czas pełen emocji. Do obowiązków należy bowiem nie tylko znalezienie właściwych strojów, miejsca na przyjęcie weselne czy przemyślenie atrakcji, jakie uświetnią to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z najważniejszych zadań jest wybór zaproszeń ślubnych, które następnie otrzymają goście. Szeroki wybór różnorodnych wzorów, dostępny między innymi na https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/, nie zawsze ułatwia wybór. Z tego też względu, poszukiwania warto zacząć ze sporym wyprzedzeniem. Należy ponadto pamiętać, że gościom powinno się wręczać zaproszenia ślubne ok. 2-3 miesiące przez zaplanowanym dniem ślubu, aby każdy mógł swobodnie dopasować swój harmonogram bądź zorganizować dojazd w dane miejsce. Zamawiając zaproszenia sporo wcześniej nie trzeba też nadmiernie się spieszyć, idąc na ewentualne kompromisy. Chcąc mieć pewność, że wybrany szablon będzie idealnie pasował do pozostałych weselnych dodatków, warto zamówić różne wersje zaproszeń w formie pojedynczych próbek, a następnie zamówić potrzebną ilość tych, które uznane zostaną za doskonały wybór.

zaproszenie ślubne - wyjaśniamy na co zwrócić uwagę

Czym się kierować, wybierając wymarzone zaproszenia ślubne?

Przede wszystkim należy podkreślić rolę, jaką odgrywa papeteria ślubna. Zaproszenia nie tylko przekazują najważniejsze informacje dotyczące daty, godziny i miejsca ślubu oraz wesela. Bardzo często stanowią również piękną pamiątkę, zarówno dla gości, jak i samej młodej pary. Wyjątkowe zaproszenia ślubne nie tylko zrobią na rodzinie i znajomych spore wrażenie. Podobnie jak zdjęcia, będą one przywoływać najpiękniejsze wspomnienia, nawet wiele lat po samym wydarzeniu. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając zaproszenia ślubne? Poniżej zamieściliśmy kilka cennych wskazówek, które ułatwią wybór tych najpiękniejszych. 

Zaproszenia a motyw dodatków weselnych

Wiele par młodych decyduje się na konkretny motyw przewodni ślubu i wesela. W ostatnich latach szczególnie modny stał się trend boho, którego cechą charakterystyczną jest nawiązanie do natury. Równie chętnie wciąż jednak zakochani organizują imprezy w stylu glamour, podobnie jak imprezy dalekie od tradycji, uwzględniające na przykład ich wspólne hobby. Zależnie od charakteru wydarzenia, jego oprawa może się znacząco od siebie różnić. Całość jednak powinna ze sobą współgrać, co dobrze jest uwzględnić podczas wyboru zaproszeń. Eleganckie zaproszenia ślubne będą pięknym podkreśleniem zarówno tradycyjnego wesela, jak i tego bardziej nowoczesnego. Para kochająca sporty ekstremalne czy posiadająca inne niecodzienne hobby może zaś z powodzeniem sięgnąć po oryginalne zaproszenia ślubne, które swoim designem będą nawiązywać do motywu całej imprezy. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem mogą stać się natomiast personalizowane zaproszenia ślubne. Minimalistyczny projekt, obejmujący portret nowożeńców będzie prezentować się estetycznie i z pewnością będzie pasować do każdego rodzaju dodatków. Dobrym rozwiązaniem jest też zamówienie, na przykład na stronie Amelia-Wedding.pl, pasujących do zaproszeń winietek na stół oraz upominków dla gości. Zamawiając cały zestaw można zaoszczędzić sporo czasu, zaś dzięki zastosowaniu tego samego stylu będzie prezentować się on bardzo elegancko.

Nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność 

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, również w kwestii zaproszenia ślubnego. Estetyczna oprawa na pewno zrobi na zaproszonych gościach pozytywne wrażenie – warto jednak je utrzymać, dbając o widoczność i jakość zawartej w nich treści. Najważniejsze, aby na zaproszeniu znajdowały się najważniejsze informacje dotyczące całego wydarzenia, czyli: dokładna data i miejsce ślubu, adres miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, a także numery kontaktowe do przyszłych nowożeńców. Wiele par decyduje się również na zamieszczenie krótkiego wierszyka, który może zasugerować konkretny rodzaj prezentu, chęć otrzymania zamiast niego gotówki bądź prośbę o przekazanie darowizny na cel charytatywny. Chociaż dobór przekazu jest kwestią indywidualną, należy pamiętać, aby zamieszczony w zaproszeniu tekst był dobrze widoczny. Warto zadbać o odpowiedni kontrast pomiędzy kolorem zaproszenia, a kolorem czcionki. Dzięki temu żaden z gości nie będzie miał problemu z identyfikacją poszczególnych znaków, co znacząco zminimalizuje ryzyko ewentualnej pomyłki. 

Jakość papeterii ślubnej

Ostatnią kwestią, choć wcale nie mniej istotną, jest jakość ślubnej papeterii. Nawet najpiękniejszy motyw nie będzie wyglądać elegancko, kiedy zostanie nadrukowany na kiepskiej jakości papierze. Decydując się na zamówienie zaproszeń ślubnych należy zatem zwrócić dużą uwagę na ich jakość. Nie oznacza to jednak wcale, że tanie zaproszenia ślubne nie będą warte uwagi – często papeteria w okazyjnej cenie wykonana jest bardzo starannie, niczym nie odbiegając od dostępnych wzorów w znacznie wyższej cenie. Ważne jest, aby przed złożeniem zamówienia sprawdzić gramaturę zastosowanego papieru. Zamówienie próbek zaproszeń będzie natomiast korzystnym rozwiązaniem, które pozwoli ocenić, jak na żywo prezentuje się wybrany wzór bądź zdjęcie. Wysokiej jakości nadruk powinien być dobrze widoczny, zaś kolory nasycone. Dotyczy to nie tylko użytych w zaproszeniu motywów, ale i samej czcionki, dzięki czemu będzie ono czytelne. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *