Kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze płytki podłogowe

Na zmianę aranżacji podłogi decydujemy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat, ze względu na utrudnienia, z jakimi wiążą się takie działania. I we względu na tę częstotliwość powinniśmy wybierać jak najlepsze jakościowo płytki podłogowe, które spełnią nasze oczekiwania pod każdym kątem. Zatem przed zakupem konkretnych produktów, niezbędne jest zdobycie informacji na temat dostępnych w sklepach produktów oraz tego, na co zwracać największą uwagę, żeby po kilku tygodniach nie żałować swojej decyzji.

Moda na płytki podłogowe

Obecnie, można powiedzieć, że panuje wręcz moda na płytki podłogowe. Jest to bowiem materiał trwały i niezwykle różnorodny. Klienci sklepów internetowych czy stacjonarnych marketów budowlanych nie mają już do dyspozycji jedynie kilku rodzajów płytek w podstawowych kolorach. Teraz, możemy wybierać spośród mnóstwa wzorów, barw, struktur i wielkości. I tak, np. bez problemu możemy znaleźć płytki podłogowe w kształcie kwadratów, prostokątów czy sześcianów o różnej wielkości. Tradycyjne gładkie płytki ustępują miejsca tym z bardziej wyrazistymi fakturami i efektami trójwymiarowymi. Nie ma już również tak dużych ograniczeń, jeśli chodzi o kolory – obok neutralnych beżów czy szarości, pojawiają się znacznie bardziej odważne akcenty kolorystyczne, jak zielenie, czerwienie, żółcie, błękity, a nawet niezwykle popularne w 2018 roku fiolety. Nie brakuje także płytek z metalicznymi połyskami, imitującymi stare srebro, miedź i złoto.

 

Rosnąca popularność płytek podłogowych

Płytki podłogowe zyskują coraz większe grono zwolenników nie tylko ze względu na różnorodność braw czy kształtów, ale także dzięki swoim aspektom praktycznym. To, co ważne, szczególnie w przypadku płytek na podłogę to to, że są one niezwykle trwałe. Jeśli są dobrze położone i o wysokiej klasie ścieralności, to wówczas ryzyko pęknięcia czy zarysowania jest minimalne. Warto także zwrócić uwagę na właściwości antypoślizgowe – zbyt śliskie płytki mogą być niebezpieczne dla wszystkich domowników oraz odwiedzających ich gości. Płytki podłogowe (takie jak https://plytki24.pl/plytki-podlogowe/cat_100865.html) są także odpowiednie dla alergików, ponieważ nie przyciągają brudu i kurzu, a wysoka gęstość ich struktury uniemożliwia rozwój niekorzystnych dla zdrowia mikroorganizmów. Kolejną zaletą płytek jest to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości – wystarczy wilgotna szmatka z odrobiną płynu do podłóg, aby szybko zetrzeć z niej brud i przywrócić piękny wygląd.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *