Włosy po rozjaśnianiu. Jak skutecznie zadbać o ich odbudowę?

Kosmyki w kolorze blond są niezmiennie modne. Te z nas, których natura nie obdarzyła takim właśnie kolorem, a tęsknią za pięknym, jasnym odcieniem, decydują się na rozjaśnianie włosów. To dość prosty zabieg stylistyczny, który można przy użyciu dobrej farby do włosów wykonać samodzielnie w domu. Rozjaśnianie nie jest jednak obojętne dla naszych włosów, a składniki farby głęboko wnikają w ich strukturę. Jak zadbać o kondycję włosów po rozjaśnianiu? Podpowiadamy.

Czy farbowanie niszczy włosy?

Nie musi tak być, jeśli używasz naprawdę dobrej farby o sprawdzonym składzie i delikatnej dla włosów. Taka farba będzie zawierała dodatkowo składniki pielęgnacyjne, które zadbają o kondycję kosmyków. Jednak farby w kolorze blond zawsze zawierają substancję rozjaśniającą w dość wysokim stężeniu. Ma ona za zadanie pozbawić ciemniejsze włosy pigmentu, tak by można było nadać im jasny odcień. To dość radykalna ingerencja w strukturę włosa, dlatego częste farbowanie na kolor blond może spowodować uszkodzenia. Włosy stają się przesuszone i łamliwe, tracą blask i nie układają się tak, jakbyśmy tego chciały. Można temu zapobiec, stosując odpowiednie szampony i zabiegi pielęgnacyjne. Jeśli zdarza się tak że miewasz sny o farbowaniu włosów koniecznie przeczytaj ten artykuł: https://magazynkobiet.pl/sennik-wlosy-poznaj-znaczenie-snu-z-wlosami-w-roli-glownej/

Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu – od czego zacząć?

Przede wszystkim należy wybrać dobrą, sprawdzoną farbę do włosów i stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta, czyli nie przedłużać nadmiernie czasu jej aplikacji. Kiedy już osiągnęłyśmy wymarzony efekt i włosy są jasne, warto wybrać odpowiedni szampon do ich mycia. Do włosów farbowanych sprawdzą się szampony z ceramidami, które odbudowują strukturę kosmyków od środka, oraz składnikami pielęgnacyjnymi przywracającymi im odpowiedni poziom nawilżenia. To sprawi, że rozjaśnione włosy staną się znów gładkie i błyszczące, a na tym nam przecież zależy. Jeśli wybrałyśmy chłodny odcień blond, warto zastosować szampon Avon Włosy blond i siwe, który redukuje niechciane, żółte refleksy i przebarwienia. Można też sięgnąć po odżywkę do włosów z tej samej serii, co wzmocni pożądany efekt. Bardzo ważne, by po rozjaśnieniu włosy zregenerować. Można to zrobić za pomocą odżywki przeznaczonej dla włosów farbowanych oraz stosując maskę do włosów. Dzięki temu włosy staną się miękkie i gładkie, łatwiej będzie je też rozczesywać, co zapobiegnie dodatkowym uszkodzeniom. Odżywkę do włosów zaleca się stosować po każdym umyciu, zaś maskę 1-2 razy w tygodniu.

Olejki i serum do włosów do zadań specjalnych

Czasami po rozjaśnieniu włosów problemem stają się przesuszone i rozdwajające się końcówki. Można temu zaradzić, stosując olejki i serum do włosów przeznaczone do zniwelowania tego problemu. Po umyciu włosów i nałożeniu oraz spłukaniu odżywki warto delikatnie wmasować kilka kropli olejku lub serum w końcówki kosmyków. Jeśli włosy wymagają intensywnej regeneracji, olejek lub serum można zaaplikować na całej ich długości. Nie obawiajmy się, że taka kuracja przeciąży włosy. To doskonały sposób, by zniwelować ich łamliwość i przywrócić im zdrowy blask. Do rozdwajających się końcówek idealnie sprawdzi się skoncentrowane serum do końcówek Avon Połysk.

Stylizacja włosów po rozjaśnianiu

Rozjaśnione włosy są delikatniejsze, wymagają zatem dodatkowej ochrony podczas zabiegów stylizacyjnych, takich jak używanie prostownicy i lokówki, a nawet zwykłej suszarki. Warto zabezpieczyć blond kosmyki przed szkodliwym działaniem gorącego powietrza i ciepła, stosując spray termoochronny. Aplikujemy go po umyciu włosów szamponem i spłukaniu odżywki. Dzięki temu prostemu zabiegowi rozjaśnianym kosmykom niestraszne będą nawet najbardziej wyrafinowane stylizacje. Spray termoochronny będzie chronił włosy także podczas stosowania suszarki – gorący strumień powietrza nie sprawi, że staną się nadmiernie przesuszone.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *