Wielki finał Aż Sobie Zazdroszczę – chcemy pomagać!

Wydawałoby się, że w świecie zdominowanym przez pieniądz i pogoń za nim, pomoc międzyludzka zanika, a bezinteresowność jest czymś passe. Nic bardziej mylnego! Organizatorki charytatywnego pokazu mody Aż Sobie Zazdroszczę wraz z ekipą wolontariuszy udowadniają, że są tacy, którzy chcą pomagać.

Na charytatywnym pokazie Aż Sobie Zazdroszczę na rzecz Fundacji Rak’n’Roll modelkami nie będą specjalistki, lecz dziewczyny o różnych kształtach i w różnym wieku. Wszystko po to, by pokazać, że piękno nie jedno ma imię.
-To fajna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zawsze chciałam spróbować modelingu, ale nie miałam takiej możliwości. Fajnie, że mogę się w ten sposób sprawdzić, a przy okazji zaprosić znajomych i trochę zabłysnąć na wybiegu- mówi żartobliwie Zuzia, jedna z modelek.

-Ja również zawsze chciałam spróbować swoich sił na wybiegu. Zobaczyć jak to jest. Poza tym staram się zawsze pomagać. Mam w rodzinie wiele osób, które walczą z nowotworem, wiem zatem jakie to piekło. Jedną z nich była moja mama- dodaje Paulina, druga modelka, która na pokazie pojawi się z kilkumiesięczną córeczką Zuzią.

-Ja z natury jestem altruistką i robię wszystko, by pomagać innym- dodaje Agnieszka, kolejna modelka. – Studiuję „męski” kierunek, czyli automatykę i robotykę. Często słyszę, że kobieta owszem, powinna wyglądać, ale nie być mądrzejsza od mężczyzn, bo to nieatrakcyjne. Co więcej, dziewczyny z branży IT często z góry są uznawane za brzydkie i nienadające się na partnerki. Chcę im utrzeć nosa. Ponadto popieram założenia Aż Sobie Zazdroszczę. To, co dzieje się w Internecie, przechodzi ludzkie pojęcie. Nierealne kanony, zdjęcia poprawiane w Photoshopie… Co gorsza, panowie przejęli ten sposób myślenia. Teraz jak dziewczyna nie ma wymiarów 60-90-60 albo nie jest „osiem na dziesięć”, jak to się często pisze w Internecie, to w ogóle nie warto z nią rozmawiać. Nieważne, że ma piękną twarz, włosy czy jest bardzo inteligentna.

-Jestem zdania, że dobro, które czynimy, wraca ze zdwojoną siłą- twierdzi Santina, jedna ze stylistek.- Pomóc komuś bezinteresownie to bardzo miły gest. A jeśli moja praca ma ułatwić życie ludziom przechodzącym chemioterapię to robię to z podwójną przyjemnością.

Ideą Aż Sobie Zazdroszczę jest między innymi przełamywanie stereotypów. Nie tylko tych dotyczących wyglądu, ale całej ludzkiej osobowości. Ten wyjątkowy pokaz mody będzie podsumowaniem rocznej działalności projektu, który zamierza szerzyć koncepcję body positive nie tylko w Trójmieście, ale w całym kraju.

Zapraszamy 12 sierpnia na 18:00 do Hotelu Sopot. Bilety dostępne na www.klubznizek.pl (http://bit.ly/2gZ3NQ7)

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *