White Plate, czyli wszystko, co możesz jeść na zdrowie

magazynkobiet.pl - morawska softcover 1050x1281 - White Plate, czyli wszystko, co możesz jeść na zdrowie

W książce „White Plate. Na zdrowie” autorka proponuje kilkadziesiąt przepisów na przepyszne, i co najważniejsze – zdrowe potrawy. Ponieważ mówi się, że jemy oczami i nasz apetyt rozbudza już sam widok dania, więc sposób prezentacji potraw ma ogromne znaczenie. A w tej książce wszystkie dania są nie tylko zdrowe i smaczne, ale i wyglądają tak że tylko je gotować i… jeść.

Wszystkie przepisy są wypróbowane, starannie opisane, a dzięki ich różnorodności przekonać się można, że kuchnia ma wiele twarzy.

Ponad sto tysięcy wiernych czytelników z całego świata, setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć. Blog White Plate to inspirująca świątynia smaków, a jego twórczyni, Eliza Mórawska jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny kulinarnej. Jak nikt inny potrafi dzielić się swoją umiejętnością smakowania życia.

Zanim przejdzie się od kupienia do gotowania, a od gotowania do kosztowania pozostaje przyjemność smakowania oczami. Już samo przeglądanie przygotowanych przez autorkę zdjęć potraw i wertowanie estetycznie zaprojektowanych stron sprawia ogromną przyjemność. Można zatopić się w klimatycznych wnętrzach, podejrzeć sytuacje, w których autorka została „złapana” przez fotografa i najpierw się uśmiechnąć, a potem – wziąć do gotowania.

Szczególną uwagę zwracamy na rozdział z potrawami dla alergików oraz wyjątkowe, słodkie kremy będące doskonałą alternatywą dla pełnych sztucznych aromatów kremów ze sklepowych półek.

magazynkobiet.pl - 22 - White Plate, czyli wszystko, co możesz jeść na zdrowie

Opinie czytelników:

Liska gotuje w swoim stylu – nie ścinamy tu kalorii, nie pieczemy jagielników czy tofurników. To nie jest propozycja o odchudzaniu, ma namówić nas do zdrowszych jedzeniowych wyborów i własnoręcznego przygotowywania posiłków. Jak pisze autorka – nie chodzi, by teraz wyrzucić z szafek wszystkie produkty i biec na zakupy do sklepu eko. To ma być zachęta, by małymi krokami zmienić swoje podejście do jedzenia i zacząć zwracać uwagę na to, co jemy. Dzięki tym przepisom w przystępny sposób można ograniczyć spożycie białej mąki, cukru czy nabiału, włączyć do menu więcej warzyw i urozmaicić posiłki. Wciąż jednak jest domowo, bez nadmiernych udziwnień, w stylu charakterystycznym dla Liski.

Marta, przyslijprzepis.pl

White Plate, czyli wszystko, co możesz jeść na zdrowie
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *