Moda lubi się powtarzać nie tylko w… modzie. Po wielkim boomie na rynku deweloperskim z lat 90. coraz więcej osób znów pyta o mieszkania dwupoziomowe. Coraz więcej takich inwestycji pojawia się zatem na rynku pierwotnym. Jeśli za minus takiego rodzaju lokum nie uznamy samej tylko konieczności chodzenia po schodach, pozostają do rozważenia sam plusy.
A jak aranżacja
W dwupoziomowym mieszkaniu jest więcej światła i więcej powierzchni do zagospodarowania. Przestrzeń wydaje się żywsza, a miejsce pod schodami aż kusi, żeby ukryć w niej rzeczy, które owego światła na co dzień widzieć nie muszą. Niezmiernie atrakcyjne są zarówno wystroje w stylu loftowym, jak i te nawiązujące do klasycznych rezydencji. W jednych i drugich charakter wnętrza zdefiniują zapewne schody. Takie mieszkania otwierają przestrzeń przez podniesiony sufit oraz możliwość urządzenia antresoli. Jednym słowem, można w ich urządzaniu zaszaleć dużo bardziej niż w przypadku płaskiej i jednowymiarowej przestrzeni jednego poziomu.
B jak brak sąsiada z góry
Wybierając mieszkanie na dwóch ostatnich kondygnacjach, w pełni kontrolujesz ruch odbywający się po twoim własnym suficie. Możesz planować aranżację balkonu lub tarasu, a przez okna w poddaszu obserwować niebo. Uprawiasz u siebie na górze prawdziwą „wolnoć Tomku w swoim domku” bez konieczności inwestowania w domek.
C jak cała doba razem
Mieszkanie dwupoziomowe to przede wszystkim codzienne i niezmienne wrażenie większej przestrzeni, a co za tym idzie poczucie solidnej dawki komfortu towarzyszącego wszystkim dziennym i nocnym aktywnościom. Spokojne śniadanie lub rodzinne śniadanie, seans telewizyjny lub zacisze sypialni, odgłosy dziecięcej zabawy dobiegające z piętra lub z epicentrum w pokoju obok. Strefy gościnna na dole i prywatna u góry mogą być w razie potrzeby i przyjazdu gości traktowane zamienne. Większa przestrzeń to po prostu wolność wyboru stylu spędzania czasu.
D jak domowa atmosfera
Rodzina to jest siła. Warto by każdy jej członek ładował swoje własne baterie we własnej przestrzeni i tak, jak lubi najbardziej. Łatwy podział na strefy aktywności to jeden z pozytywów mieszkania w domu wolnostojącym, ale też w lokalu o dwóch poziomach. W obu przypadkach w takim właśnie zorganizowanym porządku lepiej odpoczywasz i lepiej się bawisz, mając przy tym namiastkę domu wolno stojącego, ale bez ogromu pracy, jaki wiąże się z jego utrzymaniem.
Dwupoziomowe lokale są idealne zarówno dla rodzin, jak i dla singli. Wszyscy mogę realizować marzenie o dużym metrażu w środku miasta. Każdy może cieszyć się czasem spędzanym razem i chwilą tylko dla siebie.
Autor: Deweloper Budros