Wąsik u kobiet, czyli jak poradzić sobie z nadmiernym owłosieniem?

kobieta udaje że ma wąsy przykładając swoje włosy do wargi

Nadmierne owłosienie u kobiet może pojawiać się w różnych rejonach ciała. Zazwyczaj najbardziej irytujące są włosy, które widać na twarzy. Wąsik na twarzy bywa prawdziwym utrapieniem, zwłaszcza jeśli włosy są ciemne. Wiele kobiet zastanawia się, jak pozbyć się wąsika i zapomnieć o wstydliwym problemie. Niektóre metody usuwania włosów z twarzy są przecież mało skuteczne albo mogą wręcz zaszkodzić. Sprawdź, jak poradzić sobie z włosami nad górną wargą!

Wąsik kobiecy – co to jest?

Wąsik kobiecy pojawia się w formie mało estetycznych włosków rosnących tuż nad górną wargą. Wąsik jest mniej lub bardziej widoczny, w zależności od koloru włosków. Takie włoski mogą być bardzo jasne, ale mogą też być ciemne i rzucające się oczy. Delikatny meszek jest zupełnie normalny i występuje u każdej kobiety. Niestety grubsze i gęstsze owłosienie w tym miejscu jest problematyczne i często staje się przyczyną gorszej samooceny.

Przyczyny pojawienia się wąsika u kobiet

Kobiety o południowym typie urody częściej zmagają się z wąsikiem, a także z nadmiernym owłosieniem na ciele. Przyczyną wąsika są niekiedy również predyspozycje genetyczne. Zdarza się też, że powodem nadmiernego owłosienia nad górną wargą są zaburzenia hormonalne, które mogą występować czasowo, np. w okresie menopauzy. Trzeba pamiętać także o tym, że kobiecy wąsik bywa objawem zespołu policystycznych jajników lub zespołu Cushinga. Poznaj przyczyny nadmiernego owłosienia u kobiet i znajdź przyczynę wąsika, który pojawił się u Ciebie lub u Twojej koleżanki.

depilacja górnej wargi u kobiety

Jak radzić sobie z wąsikiem kobiecym?

W przypadku gdy przyczyną wąsika są zaburzenia hormonalne, najpierw trzeba skonsultować się z lekarzem specjalistą. W żadnym wypadku nie należy golić wąsika maszynką, ponieważ po takim zabiegu włoski będą grubsze i mocniejsze. Włoski nad górną wargą najczęściej usuwane są pęsetą, jednak nie daje to trwałego efektu. Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem, to pamiętaj o tym, że skóra na twarzy jest wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Masz też do wyboru kremy do depilacji, jednak mogą one wywołać alergie, poza tym niekoniecznie usuną wszystkie włoski. Wąsik u kobiet da się jednak usunąć skutecznie, bezboleśnie i na stałe. Zdecyduj się na laser i zapomnij o irytujących włoskach!

Depilacja laserowa najlepszą metodą na wąsik

Jeśli zależy Ci na tym, aby na dobre pozbyć się wąsika, zdecyduj się na najnowocześniejszą, bezpieczną metodę, która daje trwałe efekty. Wiązka światła lasera działa na cebulki i mieszki włosowe – uszkadza je, ale bez naruszania skóry. Już po kilku zabiegach można na stałe pozbyć się włosków, które do tej pory odrastały. Wbrew pozorom najłatwiej jest trwale pozbyć się ciemnych włosków rosnących na jasnej skórze. Niekiedy zatem potrzebne są 2-3 dodatkowe zabiegi, aby cieszyć się gładką skórą na twarzy przez wiele lat. Co ważne, zabieg jest bezbolesny, ale ewentualne zaczerwienie skóry znika po kilku godzinach. 

kobieta z ogolonymi pachami

Skorzystaj z mocy lasera, który jest innowacyjnym urządzeniem pozwalającym najskuteczniej pozbyć się niechcianego owłosienia z całego ciała, w tym także znad górnej wargi i pozbądź się kompleksów. Interesuje Cię depilacja laserowa cena? Sprawdź cennik i zaplanuj zabiegi już teraz!

Przyśnił Ci się pojawiający się na Twojej twarzy zarost? Sprawdź tutaj co oznacza sen o włosach na twarzy

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *