Wanny asymetryczne – charakterystyka i najważniejsze zalety

Wanny asymetryczne to bardzo popularne rozwiązania dostępne w ofercie praktycznie wszystkich producentów armatury łazienkowej. Są to znacznie ciekawsze pod względem wizualnym wanny od klasycznych rozwiązań prostokątnych, które pozwalają na optymalne zagospodarowanie dostępnej w łazience przestrzeni. Ze względu na ich mniejsze rozmiary oraz nietypowy kształt, wanny asymetryczne doskonale sprawdzają się szczególnie w mniejszych łazienkach, aczkolwiek są to rozwiązania uniwersalne, które odnajdą się w pomieszczeniach o dowolnej powierzchni.

Wanny asymetryczne i ich krótka charakterystyka

Jeszcze kilkanaście lat temu w polskich łazienkach najczęściej spotykane były tradycyjne wanny prostokątne. Zmieniające się trendy spowodowały jednak wzrost zainteresowania użytkowników wannami o bardziej oryginalnych kształtach, do których zaliczają się bardzo popularne w ostatnich latach wanny asymetryczne. Są to zazwyczaj rozwiązania narożne, przeznaczone do montażu w rogu łazienki, co pozwala na optymalne zagospodarowanie dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni oraz nadanie łazience unikalnego wystroju. Wanny asymetryczne to świetny wybór zwłaszcza do nowoczesnych łazienek, gdyż pozwalają podkreślić ich niebanalny charakter oraz oryginalność. Produkowane są zwykle na bazie trójkąta, trapezu, a nawet pięciokąta, co pozwala na ich montaż w łazienkach o niestandardowych wymiarach.

Wanny produkowane są z różnych materiałów. Należą do nich akryl, stal, żeliwo oraz konglomerat, którego znakomitym przedstawicielem są wanny prostokątne Spiro marki Roca. Wanny asymetryczne to natomiast rozwiązania akrylowe, gdyż plastyczność tego materiału pozwala na uzyskanie ich unikalnego kształtu. Takie wanny posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, są lekkie i przyjemne w dotyku, a przy właściwej pielęgnacji oraz czyszczeniu delikatnymi środkami zachowują swój blask, kolor i atrakcyjny wygląd na długie lata. Jeśli zależy nam na wyborze trwałej i estetycznie prezentującej się wanny asymetrycznej na lata, warto sięgnąć po rozwiązania znanych i cenionych marek. Szeroki wybór wanien akrylowych znaleźć można m. in. w ofercie marki Roca.

Najważniejsze zalety wanien asymetrycznych – z czego wynika ich popularność?

Wanny asymetryczne to rozwiązania, które ze względu na swój kształt oraz zróżnicowanie pod względem rozmiarów mogą zostać dopasowane do każdej łazienki, w tym także takiej, w której montaż klasycznej wanny prostokątnej nie wchodzi w grę. Z reguły rozwiązania asymetryczne posiadają także większą powierzchnię kąpielową, co gwarantuje komfort codziennego korzystania z nich oraz pozytywnie wpływa na wrażenia z użytkowania. Atutem tego typu rozwiązań jest także ich modny design, który pozwala na stworzenie we własnej łazience wystroju rodem z magazynu wnętrzarskiego.

Popularność wanien asymetrycznych sprawiła, ze w sprzedaży dostępnych jest wiele zróżnicowanych rozwiązań, które różnią się nie tylko pod względem kształtu i wymiarów, ale także kolorów, obecności dodatkowych akcesoriów oraz funkcji. Na szczególną uwagę zasługują akrylowe wanny asymetryczne Nicole marki Roca, które na tle innych rozwiązań wyróżniają się unikalnym designem i wysoką ergonomią oraz są dodatkowo wyposażone w funkcję hydromasażu Smart WaterAir Plus. Wanny sprzedawane są w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich wielkości do warunków panujących w łazience, a hydromasaż poczuć się w domowym zaciszu niczym w ekskluzywnym salonie SPA.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *