Walentynki 2017- żadnych wymówek!

W tym roku ponad 60% par będzie świętować Walentynki. Pozostali, jak zawsze, znajdą dobrą wymówkę, by tego uniknąć. Czy warto rezygnować z celebrowania miłości? W ShopAlike.pl postanowiliśmy udowodnić przeciwnikom tego dnia, że nie mają racji. Zebraliśmy kilka faktów o Święcie Zakochanych, przeanalizowaliśmy oczekiwania odnośnie tego dnia i przygotowaliśmy infografikę, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Kontrowersyjne święto…

Gdy restauracje wypełniają się zakochanymi, nad stołami unoszą się różowe balony w kształcie serduszek, a w kwiaciarniach zaczyna brakować czerwonych róż, to znak, że są Walentynki. W przyszły wtorek, pary na całym świecie znów będą w szczególny sposób okazywać sobie uczucie. Z każdym rokiem święto zyskuje na popularności także w Polsce, choć budzi też pewne kontrowersje. Wiele osób zrobi wszystko, by tego dnia nie świętować. My rozwiewamy ich wątpliwości.

i długa lista zarzutów

Na długiej liście zarzutów wobec Walentynek prowadzi ten o ich komercyjnym charakterze. Nie da się ukryć, że marki wykorzystują tę okazję do promocji swoich produktów, często w nachalny sposób.Czy wiedzieliście jednak, że tradycja ich obchodzenia sięga Starożytnego Rzymu, gdzie ksiądz imieniem Walenty udzielał ślubów zakochanym parom w tajemnicy przed cesarzem?


Kolejną wymówką jest
brak pieniędzy, w końcu dopiero co rozebraliśmy choinkę i wracamy do finansowej równowagi po Bożym Narodzeniu, a tu kolejne wydatki. To prawda, luty nie jest najłatwiejszym miesiącem dla naszych portfeli, jednak jak pokazują badania, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, często zadowolą się niedrogim drobiazgiem (jak kwiatek), albo choćby miłym gestem, czy miłosnym wierszem. W końcu nie musimy wydawać fortuny.

Jest też wreszcie rozwiązanie dla tych, którzy nie świętują, bo nie mają pary. W niektórych krajach Walentynki to dzień miłości i przyjaźni, spędzany po  prostu w gronie znajomych. Może więc warto wykonać kilka telefonów i spędzić ten czas w miłym towarzystwie?

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *