W rytmie sztuki

 

Coraz więcej jest miejsc, które łączą ze sobą cechy klubu muzycznego, restauracji, kawiarni i galerii. Zaczynając od pysznej kuchni, kawy, poprzez koncerty na żywo, wernisaże i akcje performatywne, a kończąc na klubowej muzyce, przy której możemy bawić się do białego rana. Wszystkie te atrakcje można znaleźć w jednym miejscu – w Zatoce Sztuki.

Zatoka Sztuki powstała w Sopocie w 2011 roku. Od samego początku cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta, ale także zagranicznych turystów, którzy cenią to miejsce za nowoczesne i eleganckie rozwiązania. Jednym z jego największych atutów jest niewątpliwie przepiękny widok na Zatokę Gdańską. Mamy możliwość cieszenia nim oka zarówno przebywając w budynku, dzięki przeszklonej ścianie, jak i na zewnątrz, na tarasie, który jest urządzony w stylu skandynawskim, opartym na minimalistycznym designie w kolorze bieli z elementami drewna. To miejsce, które pozwala się zrelaksować i naładować akumulatory. Pewnie dlatego jest tak oblegane przez turystów.

Świetnym pomysłem jest wykorzystanie dachu Zatoki Sztuki. W ciągu dnia goście mają możliwość podziwiania stąd nadmorskiego krajobrazu, natomiast wieczorem przekształca się w restaurację na kilkadziesiąt miejsc. Zatoka Sztuki na co dzień bowiem to przede wszystkim restauracja, w której mamy okazję rozsmakować się w autorskiej kuchni. Jak zapewniają właściciele, ważne, żeby było pysznie i przyjemnie, a klient zawsze opuszczał restaurację zadowolony. Menu jest przygotowywane na bazie sezonowych produktów, co zapewnia zdrowe i pełnowartościowe dania. Miłośnicy kawy i deserów również znajdą coś dla siebie, ponieważ każdego dnia czekają na nich pyszne ciasta. Warto dodać, że restauracja jest także świetnym miejscem na drinka z przyjaciółkami lub randkę, bo serwują tutaj wyszukane koktajle.

Ważnym elementem działalności Zatoki Sztuki są rozmaite wydarzenia artytyczne, organizowane przez Fundację MCKA (Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno – Artystyczne). Jak zapewniają twórcy, inicjatywa ta powstała z przekonania, że w każdym człowieku tkwią pokłady twórcze, a możliwość ekspresji poprzez różne rodzaje sztuki jest jednym z ważniejszych praw ludzkiej egzystencji.

Fundacja zajmuje się nie tylko promowaniem, ale i przypomnieniem, jak ważną częścią życia jest tworzenie. Sztuka to subtelny i jednocześnie skuteczny sposób na łamanie stereotypów, barier międzykulturowych czy społecznych. MCKA promuje młodych artystów, debiutantów, ułatwia kontakt z profesjonalnymi artystami, organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a istotnym elementem jej działalności jest program rezydencyjny dla osób z całego świata. Przez cały rok zaprasza na ciekawe wydarzenia. Odbył się tu m.in. Body Space Festiwal – interdyscyplinarne wydarzenie dla tych, którzy chcą doświadczyć spotkania sztuki tanecznej i sztuki muzycznej.
Trzy dni, dwa warsztaty, wspólne jamy i performance’y tworzą możliwość interakcji, współpracy i wymiany pomiędzy tancerzami i muzykami.

Organizowane są również tematyczne spotkania kulinarne, np. wieczór z kuchnią i muzyką francuską. W Zatoce Sztuki istnieją także rezydencje artystyczne, stworzone z myślą o twórcach, którzy poszukują inspiracji i odpowiednich warunków do realizowania swoich wymarzonych projektów. Ogromna przestrzeń, jaką oferuje to miejsce, pozwala również na aranżowanie spotkań biznesowych, konferencji czy eventów oficjalnych. Jest to także miejsce, które wspiera i organizuje imprezy charytatywne, różnego rodzaju zbiórki na rzecz osób potrzebujących. Interdyscyplinarność Zatoki Sztuki jest ogromna.

Wieczorami mają tu miejsce koncerty, wydarzenia artystyczne i imprezy klubowe. Podczas wakacji odbywają się one na scenie letniej utworzonej na przylegającej do obiektu plaży o powierzchni ok. 6 tys. metrów kwadratowych. To świetna przetrzeń do zabawy na świeżym powietrzu tuż przy Bałtyku. Tzw. klub plażowy to specjalnie przygotowana część plaży, na której można cieszyć się relaksem w ciągu dnia, a nocą imprezować. W słoneczne dni oferują plażę z barem, pysznym jedzeniem, basen, domki z wygodnymi leżakami, ekskluzywną strefę Moet i mnóstwo innych atrakcji. Odbywają się zajęcia fitness, crosfittu, zumby i innych aktywności, które mają nas pobudzić do ruchu i do zachowania dobrego nastroju na wieczór. To właśnie wtedy odbywa się większość koncertów na żywo, podczas których występują znani wykonawcy oraz dj’e. Imprezy trwają do białego rana, kiedy to można podziwiać wschód słońca na tarasie.

Przedstawiłam tylko niektóre atrakcje, które czekają na was w Zatoce Sztuki. Z pewnością jest to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od artystów, poprzez fanów kulinariów, a kończąc na miłośnikach tanecznych dźwięków i dobrej zabawy.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *