W ODBICIU LUSTRA

Lustro jest jednym z tych elementów w wyposażeniu wnętrza do którego najczęściej nie przywiązuje się uwagi. Lustro owszem w łazience nad zlewem to typowy „must have”. Przecież nie może być inaczej i słusznie ale czy tylko w łazience jest jego miejsce? Otóż nie tylko! Lustra wychodzą z łazienek, korytarzy a wkraczają do salonów, jadalni, sypialni. Nie tylko są elementem praktycznym i typowo użytkowym ale bardzo zdobnym i a przede wszystkim lustra mają moc optycznego powiększania wnętrza.

Pamiętajmy o tym co odbija się w lustrze i na ile jest ciekawe, lustro powieszone przy oknie odbije światło i będzie go dużo więcej, lustro powieszone uchylnie nad komodą odbije to co na niej stoi. Natomiast jeżeli w lustrze odbija się za dużo przedmiotów, może to wprowadzić chaos. Przed zakupem lustra lub jego aranżacją zastanówmy się jaką ma spełniać funkcję, czy ma być elementem powiększającym przestrzeń, takie może być klejone do ściany i zamawiane u szklarza czy elementem ozdobnym ze względu na ramę. Może być bardzo minimalistyczne, tylko z delikatnym szlifem lub bardzo dominujące, designerskie. Lustro może być na drzwiach wejściowych, które najczęściej nie pasują kolorystycznie do pozostałych elementów wnętrza, na suficie, między szafkami dolnymi a górnymi w kuchni. Może być jednolitą taflą lub złożone z elementów, które dodatkowo wprowadzają ciekawy efekt. W łazience nie musimy wieszać jednego lustra nad umywalką a kilka w różnych ramach i kształtach. Na co warto zwrócić uwagę na dobre doświetlenie boczne lub górne lustra, nie jest wskazana wypukła rama, która może rzucać cień. Jeżeli tafla lustra jest kryształowa to będzie odbijała prawdziwy wizerunek a jeżeli jest miedziane czy grafitowe raczej będzie zdobiło przestrzeń.

Na rynku wnętrzarskim dostępne są również piękne meble wykonane z lustra, np: konsole stoły lub stołki. Warto tu wspomnieć o naszym rodzimym projektancie Oskarze Zięta, który projektuje piękne futurystyczne, lustrzane formy wnętrzarskie w autorskiej technologii FiDU.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *