URODA Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

Sukces frekwencyjny – ponad 8 tysięcy gości, 320 firm i marek, tysiące produktów w super cenach, ponad 50 wydarzeń – tak wyglądały 19. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA 2016 – PO PROSTU PIĘKNE TARGI!

WYDARZENIA PREMIEROWE

Po raz pierwszy w Gdańsku gościł zespół doświadczanych i nagradzanych stylistów firmy szkoleniowej McDonald Waterfall z Wielkiej Brytanii, którego pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Po raz pierwszy też odbył się Otwarty Konkurs BARBER STYLE oraz pokazy mistrzów Barber Expert Academy – Wojciecha Karwata (Mistrza Polski w Barberingu), Łukasza Janika (Wicemistrza Polski w Barberingu) oraz Piotra Staszewskiego (Mistrza Fryzjerskiego).

Pokazy fryzjerskich trendów na sezon 2016/2017 przygotowały marki KEMON i MONTIBELLO. MONTIBELLO zaprezentowało pokaz ILLUSIONS, natomiast KEMON kolekcję ETNO 2017 Akademii Fryzjerskiej Szymona Niemczyńskiego. Gościem specjalnym pokazów KEMON była ambasadorka marki Barbara Kurdej-Szatan. W ramach XIX Mistrzostw Stylizacji Paznokci NAIL MASTER CUP rozegrano 8 konkurencji, w tym aż cztery premiowe: Pink & White Salon Nails, Sztylet Salonowy, One Tip oraz Tip Box 3d.

MAKIJAŻ, WIZAŻ I STYLIZACJA PAZNOKCI

Targowa sobota upłynęła pod znakiem makijażu, wizażu i stylizacji paznokci. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Makijaży MAKE-UP STUDIO-BEAUTY CORNER, zorganizowana przez Szkołę Wizażu Beaty Małachowskiej BEAUTY ART. Tego dnia odbyły się także 6. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji PASTEL DREM, 17. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej LADY W KARNAWALE. Nie zabrakło pokazów z zakresu wizażu w mistrzowskich wykonaniach: Jolanta Wagner – make-up artist, dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystyczne prezentowała publiczności jak wykonać makijaż kobiety dojrzałej odpowiedni do typu urody, natomiast Beata Małachowska – właścicielka Szkoły Wizażu BEAUTY ART – jak wykonać strobing w makijażu ślubnym. Techniki wykonywania makijaży na specjalne okazje mi.n.: ślubnego, glamour, biznesowego i na wielkie wyjścia poznali uczestnicy 5. Ogólnopolskiego Kongresu Wizażystów. Dwa dni trwały zmagania w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu Permanentnego BB Północ. Uzupełnieniem mistrzostw był workshop „Princes Lippen – makijaż permanentny ust”, który poprowadziła Agnieszka Leśniewska – linergista, trener, twórca i właścicielka PurebeauAGI Akademii Makijażu Permanentnego. Dla zainteresowanych tematyką podologii powstała specjalna strefa, w której można było zaopatrzyć się w narzędzia, urządzenia, kosmetyki, fachowe publikacje oraz wziąć udział w warsztatach i Kongresie Podologicznym. W sobotę i niedzielę podczas uroczystych Gali poznaliśmy zwycięzców plebiscytu organizowanego przez Dziennik Bałtycki – MISTRZOWIE URODY.

Targi Uroda to także wykłady i szkolenia biznesowe dla branży beauty. Wyzwań nie brakuje: jak wyróżnić się na rynku, jak w łatwy sposób pozyskać klienta, jak nie zginąć w gąszczu przepisów i procedur higienicznych obowiązujących w gabinecie kosmetycznym.

FRYZJESKA NIEDZIELA

Niedziela to fryzjerski święto na Targach URODA. DZIEŃ FRYZJERA to 2 godziny pokazów na scenie głównej, zorganizowane przez MW VISION, Barber Expert Academy oraz marki Kemon i Montibello. Szkolenia i warsztaty w salach konferencyjnych, panel trychologiczny, a także trzy konkursy fryzjerskie (10. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN, 52. Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego, GDAŃSK HAIR CUP 2016Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski).

URODA ǀ partnerzy, współpraca

Targi powstają przy współpracy wielu partnerów, m.in. firmy EURO FASHION – Akademia Paznokcia, Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoły Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej „Beauty Art”, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, BB PÓŁNOC, firmy JBS – przedstawiciela marek Goldwell, KMS California, Olymp i Efalock, sieci sklepów FaleLokiKoki – przedstawiciela marek Kemon, artego i Montibello.

URODA 2016

AMBEREXPO, Gdańsk, ul. Żaglowa 11
dyrektor projektu:
Dorota Solochewicz ǀ d.solochewicz@mtgsa.com.pl ǀ tel. 58 55 49 204, 601 894 332

więcej informacji: www.urodatargi.pl

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *