Jak ubrać się na rozmowę o pracę latem?

 Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo ważne wydarzenie, dlatego warto się do niej przygotować na wielu polach, nie tylko tych wymagającym zapoznania się z firmą czy wymaganiami przyszłego pracodawcy.

W myśl zasady, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, nie bez znaczenia pozostaje także kwestia ubioru podczas rozmowy. O ile w wiosenne czy jesienne dni skomponowanie stroju nie jest trudne, o tyle kandydatom na pracowników sporo problemu przysparzają bardzo wysokie (lub niskie) temperatury. Dzisiaj skupimy się na ubierze letnim, bardzo ważnym, a przy tym z wielu powodów trudnym. Po pierwsze przy upałach łatwo o podstawowe błędy, po drugie wiele zmartwień przysparzają pot, nieprzyjemny zapach czy po prostu uczucie gorąca.

Oto kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać wybierając ubrania na rozmowę kwalifikacyjną:

  • wybierając spódnicę czy sukienkę zawsze należy mieć na sobie rajstopy (najlepiej 6 DEN)
  • nigdy nie wolno wybrać butów z odsłoniętymi piętami czy palcami – klasyczne szpilki albo balerinki to prawdziwy strzał w 10!
  • warto stawiać na ubranie eleganckie, ale lekkie i uszyte z naturalnych materiałów – zapewnią one przepustowość powietrza i sprawią, że nawet w największym upale skóra będzie oddychać
  • zawsze trzeba pamiętać, że zarówno wybierając spodnie czy spódnicę jak i sukienkę, ramiona muszą pozostać zasłonięte, a dekolt zakryty;
  • idealne na rozmowę o pracę latem będą sukienki koktajlowe – koniecznie postaw na klasyczny model w stonowanych kolorach, z rękawkiem i koniecznie nie krótszą niż przed kolano;
  • warto postawić na delikatne, ciepłe kolory;
  • bezapelacyjnie należy zrezygnować z ubrań skąpych, odsłaniających zbyt wiele ciała;

Poza ubiorem bardzo ważne są także dodatki. Tutaj bez względu na pogodę należy postawić na klasyczną torebkę i pasek. Nawet przy bardzo wysokich temperaturach zapomnieć należy o kapeluszach, czapeczkach, okularach przeciwsłonecznych czy kapeluszach.

Ostatnią, ale również bardzo ważną kwestią jest makijaż. Przy bardzo wysokich temperaturach warto postawić na delikatność. Warto zrezygnować z fluidu na rzecz pudru. Warto też odpuścić sobie cienie i dużą ilość róży czy bronzera – to wszystko zroluje się lub w najgorszym scenariuszu po prostu spłynie albo zważy się na twarzy.

Wybierając się na rozmowę o pracę należy pamiętać, że ubiór to jednocześnie dodatek oraz wisienka na torcie rozmowy kwalifikacyjnej. Odpowiednio dobrany strój w jednej chwili moje zachęcić do rozmowy lub wprost przeciwnie, odstraszyć przyszłego pracodawcę. Przy dużych upałach łatwo się zapomnieć i wybrać sandałki, zrezygnować z rajstop czy włożyć bluzkę z za dużym dekoltem. To czy strój zaważy na wyniku rozmowy zależy tylko i wyłącznie od osoby przeprowadzającej spotkanie.

 

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *