Twórcy lamp dla eda sheerana otwierają swoje biuro w gdyni!

Na scenie ze Stingiem i Edem Sheeranem podczas rozdania nagród Grammy… Twórcy Portman Lights – lamp, które tworzyły świetlną oprawę koncertów artystów światowej czołówki i które w zaledwie sześć miesięcy podbiły serca największych światowych dystrybutorów, muzyków i publiczności, 1 marca br. otwierają swoją siedzibę w Gdyni!

A konkretnie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. To tutaj będzie „centrum dowodzenia” firmy, której autorski pomysł, zaledwie w ciągu roku, szturmem podbił zagraniczne sceny muzyczne. Dziś, z gdyńskiej koncepcji korzystają topowi artyści, jak Sting czy Ed Sheeran.– To jest szaleństwo… I choć wszystko zaczęło się tak naprawdę trzy lata temu w garażu, w którym Krzysztof skonstruował prototyp lampy, to ostatnie kilka miesięcy, a szczególnie ostatnie tygodnie pokazały, jak bombową mieszanką jest świetny produkt i siła Internetu – zaczyna opowieść Dominik Zimakowski, współwłaściciel Portman Lights Sp. z o.o. – Pod koniec sierpnia ubiegłego roku opublikowaliśmy na Facebooku film pokazujący naszą lampę Portman P1. Obejrzało go ponad 150 tys. osób. Dostaliśmy setki maili nie tylko z pytaniami o lampę, ale przede wszystkim od zainteresowanych zakupem. Pisali i dzwonili do nas dystrybutorzy z Europy i Stanów Zjednoczonych. W ciągu zaledwie 6 miesięcy sprzedaliśmy kilkaset lamp.

Lampę wymyślił i skonstruował Krzysztof Rosłonek, przez lata związany ze sceną jako muzyk i realizator oświetlenia. – Docenili ją light designerzy pracujący z muzykami na scenach koncertowych i projektujący oprawę świetlną programów telewizyjnych – dodaje Łukasz Szejna, light designer, który z Krzysztofem i Dominikiem tworzy zespół Portman Lights. – Nasze lampy oświetlały już sceny Openera w Gdyni, Orange Warsaw Festival, Męskiego Grania, koncerty Julii Marcell i Curly Heads. 50 sztuk zagrało też ze Stingiem w Toruniu. Pojawiły się w programach BBC2, BBC Music, BBC Radio One oraz w belgijskich i angielskich programach telewizyjnych. Oświetlały też spotkanie belgijskiej i holenderskiej pary królewskiej. Świeciły podczas koncertu sylwestrowego TVN. Występują też w telewizyjnym programie TVN „Mali Giganci”.

Lampy Portman Lights są obecnie w ofercie 9 dystrybutorów w 15 krajach świata. Krzysztof, Łukasz i Dominik pokazują je na największych międzynarodowych targach, byli m.in. na najważniejszym na Zachodnim Wybrzeżu USA wydarzeniu w branży, czyli LDI Show w Las Vegas. W kwietniu, podczas targów we Frankfurcie – Prolight and Sound – zaprezentują nowy model lampy.

Krzysztof wymyślił lampę, która zachwyciła light designerów i ludzi z branży. Idealnie trafia w ich potrzeby: dobrze wygląda, jest trwała, funkcjonalna, zaawansowana technicznie i jednocześnie prosta w obsłudze. Co ważne, praktycznie wszystkie komponenty – rama, oprawy i elektronika – są produkowane w Polsce. Tylko źródła światła pochodzą od globalnych potentatów, co też ma swoje uzasadnienie – dzięki temu są łatwo dostępne na całym świecie. Hasło „Made in Poland” jest naszym silnym atutem. Logistyka całego procesu produkcji zajmuje od kilku do kilkunastu dni, dzięki czemu możemy elastycznie reagować na popyt – mówi Dominik i zaraz dodaje: – Nasze ambicje nie kończą się jednak na sprzedaży tego i kolejnego modelu. Już pracujemy nad nowymi koncepcjami, również z wykorzystaniem źródeł LED. Chcemy też, jako Portman Design, projektować sceny. Teraz będą mogli to robić we wnętrzach gdyńskiego Parku.

video Ed Sheeran: https://vimeo.com/203774184

video promocyjne: https://vimeo.com/183897212 

Zdjęcia lamp: FB z eventów: https://www.facebook.com/PortmanCustomLights/ 

Portman P1

  • to polska lampa sceniczna, która w zaledwie 6 miesięcy zdobyła uznanie light designerów na całym świecie

  • oświetlała występ Eda Sheerana na rozdaniu Grammy, koncert Stinga i programy telewizyjne w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii

  • jej twórcą jest gdański muzyk i specjalista od oświetlenia scenicznego – Krzysztof Rosłonek, a za jej sukcesem stoją też light designer – Łukasz Szejna i odpowiedzialny za biznesową stronę przedsięwzięcia – Dominik Zimakowski

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *