Trzy zabiegi godne uwagi: depilacja laserowa twarzy, bikini, pach

Obecnie wiele kobiet boryka się z problemem nadmiernego owłosienia. Temat jest drażliwy i wcale nie sprowadza się tylko do decyzji o tymczasowym lub permanentnym usunięciu włosków z nóg. Szczególnie kłopotliwe jest owłosienie twarzy, na przykład to nad górną wargą lub na policzkach. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa twarzy. Podobny zabieg wykonać można także w innych trudnych rejonach, na przykład okolicach bikini czy pod pachami. Co warto wiedzieć o tych metodach?

1. Depilacja laserowa twarzy

2. Depilacja laserowa okolic bikini

3. Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa, w odróżnieniu od maszynek do golenia, wosku czy depilatora, daje znacznie lepsze, trwałe efekty.

Jeśli zdarza się tak że miewasz sny o włosach na twarzy to przeczytaj co oznacza taki sen: https://magazynkobiet.pl/sennik-wlosy-poznaj-znaczenie-snu-z-wlosami-w-roli-glownej/

Depilacja laserowa twarzy

Depilacja laserowa twarzy polega na naświetlaniu konkretnych fragmentów skóry wiązką lasera, dzięki czemu możliwe jest całkowite zniszczenie cebulki włosa. To sposób bezpieczny dla skóry i tkanek, choć w niektórych, bardziej wrażliwych przypadkach mogą pojawić się drobne zaczerwienienia, szybko znikające. Dobrą wiadomością jest to, że im ciemniejsze i grubsze włoski na skórze, tym łatwiejsza praca. Laserowa depilacja twarzy polecana jest również osobom, którym dokuczają podrażnienia po wosku lub depilatorze oraz wrastające włoski.

Pojedynczy zabieg depilacji laserowej twarzy trwa od kilku do kilkunastu minut, trzeba go jednak powtarzać. Wynika to z faktu, że włosy nigdy nie rosną w równym tempie, niemożliwe jest więc usunięcie ich wszystkich równocześnie.

Depilacja laserowa okolic bikini

Depilacja bikini nie jest już przez kobiety utożsamiana wyłącznie z okresem letniego plażowania. Zbędne owłosienie w okolicach łona i pachwin likwidowane jest przez cały rok, co sprawia czasem problemy. To miejsce trudne do potraktowania depilatorem, a krem depilacyjny czy maszynka często pozostawiają podrażnienia, krostki i wrastające bolesne włoski. W każdym salonie do wyboru jest kilka rodzajów depilacji laserowej bikini: od podstawowej, polegającej na usunięciu owłosienia tylko poza linią majtek, do całkowitego wydepilowania tego rejonu ciała.

W tym przypadku także konieczna jest seria zabiegów wykonywanych w odstępach.

Depilacja laserowa pach

Pachy pozornie nie są trudnym miejscem do depilacji. Kłopot polega jednak na tym, że golić je trzeba często, a nawet drobne niedociągnięcia są widoczne przy letnich bluzkach, sukienkach lub stroju sportowym. Metoda jest całkowicie bezbolesna i – choć również wymaga kilku zabiegów w serii – pozwala pozbyć się owłosienia na stałe. Nie pozostawia także widocznych w przypadku innych sposobów ciemnych cebulek włosowych.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *