„The Man I Love”

The Man I Love

11 grudnia 2016 r. godzina 13:13

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki

ul. Chlebnicka 2

Projekt „The Man I Love” to wspólna inicjatywa wokalistki Karoliny Gorgol -Zaborniak oraz kwartetu smyczkowego Baltic String Quartet.

W koncercie „The Man I Love” Karolina Gorgol-Zaborniak śpiewa z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego słynne piosenki – standardy jazzowe. Piosenki te były ongiś śpiewane przez znanych i lubianych wokalistów jak Nat King Cole, F. Sinatrę, E. Presleya czy L.Armstronga najczęściej o miłości z dedykacją dla kobiet. W projekcie „The Man I Love” przewrotnie kobieta śpiewa do mężczyzny. A śpiewa takie przeboje jak:
When I Falling Love, The Shadow of Your Smile, Tea for Two, Misty, Can’t Help Falling in Love, Over The Rainbow, Fly Me To The Moon, Moon River, What a Wonderful World.

Aranżacja tych piosenek na kwartet smyczkowy i głos dodaje tym utworom nowego wybrzmienia i kameralnego charakteru. To niezwykle intymny i osobisty projekt Karoliny Gorgol- Zaborniak.

Karolina Gorgol-Zaborniak

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku- klasa prof. Ryszarda Minkiewicza, a takze Studiów Podyplomowych w Trinity College of Music-klasa prof. Hazel Wood oraz prof.Alison Wells. Uczestniczka wielu Wokalych Kursów Mistrzowskich znanych pedagogów: F.Barbieri, H.Lazarska, A.Pierce, I.Kremling, Ch.Elsner. Stypendystka Letniej Akademii Sztuki-Villa Decius/ British Polish Chamber of Commers (2002), Dartington Summer School (2003), Trinity College Scholarship Award (2004-2006), TCM Leche Award (2006-2007). Laureatka Nagrody Głównej Piosenki Towarzyskiej w Gdyni (1995), drugiego Miejsca w TCM Soloist Competition w Londynie (2005), półfinału Handel Competition w Londynie (2007) oraz nominacji do Złotego Medalu Szkoły TCM w Londynie (2007). Od roku 2005 Karolina nawiązała kilkuletnią współpracę z London Opera Players debiutując w Weselu Figara Mozart’a , a w 2007 z Mean Time Opera, gdzie wcieliła się w rolę Frasquity w Carmen. W 2004 roku została zaproszona do wykonania solowej kantaty 'Tra le Fiamme” G. F. Handel’a na Greenwich Festival of Early Music, która rok później również zadebiutowała na Handel Festival w Londynie. Uczestniczyła w takich wydarzeniach jak: Aix-en Provence Festival (2003), St.Martins-in-the-Fields Recital Series (2005), Schumman Festival (2006), Sundown Recital Series (2007). W październiku 2008 Karolina zaśpiewała partie Zuzi w premierowym wykonaniu opery 'Verbum Nobile’ S. Moniuszki pod patronatem Ambasady Polskiej w Wielkiej Brytanii. Od stycznia 2009 jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie występuje w roli Adeli (Zemsta Nietoperza), Krysi (Ptasznik z Tyrolu) Frascity (Carmen) oraz Królowej Nocy (Czarodziejski Flet). Jest odtwórczynią głównych ról m.in. Blondy, Olimpii, Noriny. W swoim dorobku ma również eksperymenty wokalne,gdzie chętnie miesza muzykę klasyczną z jazzem, a efektem tego był projekt Fundacji Młode Miasto z Trans City Orchestra uwieńczony koncertem w Kilonii w 2002 roku, a także długoletnia współpraca ze studiem nagraniowym w Gdańsku i w Londynie. W maju 2009 zaśpiewała solowa partie z filmu Pachnidło na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie., a w lipcu 2009 solowa partie z filmu Alien 3 na Festiwalu Muzyki Filmowej Fimucite na Teneryfie.

Baltic String Quartet

Zespół istnieje już 10 lat. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku,

obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.

Koncertują głównie w Polsce a ich najciekawszą propozycją koncertową są przez siebie zaaranżowane Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha.

Kwartet jest także inicjatorem wielu zdarzeń muzycznych na terenie Trójmiasta.

Zespół ściśle współpracuje z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki. Wspólnie z towarzystwem stworzyli dwa projekty muzyczne odbywające się w galerii GTPS:

„Niedzielne spotkania z muzyką 13:13” i letnie koncerty „Klasyka nocą”.

Są także pomysłodawcami i producentami nietypowego cyklu koncertów- Chillout Classic.

Są to sesje relaksacyjne z muzyką klasyczną, odbywające się cyklicznie w restauracji Miasto Aniołów. Ciekawostką tego projektu jest to, że widownia słucha kwartetu w kompletnych ciemnościach, leżąc na sofach, leżakach plażowych a nawet na podłodze.

W maju 2015 roku wydali płytę z muzyka filmową „Scent Of a Woman”(Zapach kobiety)

W planach kwartetu jest nagranie projektu „The Man I Love” wraz z wokalistką Karoliną Gorgol-Zaborniak.

Bilety w cenie 20 zł można kupić na stronie
www.baltickwartet.pl
oraz na godzinę przed występem w siedzibie GTPS.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gdańska

bsq-2

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *