Sztuka oświetlenia w architekturze

Szukasz niebanalnego oświetlenia do swojego biura, domu lub mieszkania? Chcesz, aby lampy i kinkiety idealnie komponowały się z aranżacją salonu, sypialni i gabinetu? Poznaj markę Vibia, znaną z produkcji designerskiego oświetlenia do nowoczesnych pomieszczeń. To prawdziwa rewolucja w projektowaniu wnętrz.

Vibia – światło słonecznej Hiszpanii

Zacznijmy od tego, że lampy Vibia to nie są jakieś tam lampy z marketu wnętrzarskiego. Marka powstała w Barcelonie, w mieście, które już przed wiekami było stolicą europejskiej sztuki i designu. Warto wspomnieć, że nazwa „vibia” to połączenie hiszpańskich „via” (droga) i „bia” (światło). Autorami nowatorskich projektów żyrandoli, lamp i kinkietów są utalentowani projektanci wnętrz. Wiele produktów Vibia dostało nagrody w międzynarodowych konkursach na najciekawsze projekty oświetleń. Oznacza to w praktyce, że lampy Vibia są wyjątkowe, niebanalne i pomagają kreować oryginalne wnętrza. Zaletą są także różne praktyczne rozwiązania i unikalne kolekcje, na które składają się pasujące do siebie konkiety, lampy stojące, biurkowe i wiszące. Kupując taki zestaw, nabywasz funkcjonalne oświetlenie pomieszczeń, a zarazem ciekawe dodatki, które idealnie podkreślą styl aranżacji.

Vibia – futurystyczny minimalizm i elegancka prostota

Lampy i kinkiety Vibia pasują przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, industrialnym, glamour i loft. Ich wyjątkowość to oszczędny design, futurystyczne kształty i różnorodne formy. Mogą przypominać kosmiczną Drogę Mleczną albo dekoracyjne dodatki, które jakby przy okazji oświetlają przestrzeń wokół wokół siebie. Niektóre lampy wyglądają jakby wisiały w powietrzu na niewidocznym niemal pręcie, który łączy źródło światła z instalacją elektryczną. Oferta oświetlenia Vibia obejmuje takie wyjątkowe kolekcje, jak:

  • lampy wiszące Slim Vibia w postaci wąskich stożków z włókna karbonowego w kolorze białym lub czarnym, a na życzenia klienta także w innych barwach;
  • lampy wiszące Wireflow – przestrzenne wielokąty z czarnych cienkich prętów z żarówkami ledowymi na końcu, sprawdzą się w nowoczesnych domach i przestrzeniach biurowych;
  • lampy stojące i wiszące Flamingo, które wyglądają niczym subtelne spodki, umocowane na delikatnej konstrukcji ze stali i aluminium, zaletą są zawieszki w odcieniach miedzi, złota i czerni, dzięki którym możesz łatwo dostosować lampy do konkretnego stylu, jak np. loft czy glamour;
  • Halo Circular – oryginalna kolekcja lamp wiszących, w których źródłem światła jest okręg z metaakrylu, zawieszony na niemal niewidocznym pręcie;
  • okrągłe kinkiety Top, które mozna ciekawie skomponować z kolekcja okrągłych lamp wiszących Halo Circular;
  • kinkiety z kolekcji Alpha, okrągłe lub kwadratowe, dające przyjemne rozproszone światło, idealne jako nastrojowe oświetlenie w sypialni. 

Vibia – lampy inspirowane wszechświatem

Hitem sprzedażowym marki Vibia, a zarazem przykładem wyjątkowych inspiracji, jest kolekcja Cosmos. Wiszące żyrandole składają się z jednej spłaszczonej kuli lub kilku w różnych kolorach i wielkościach. Takie lampy, zawieszone na różnych wysokościach, przypominają zawieszone w powietrzu planety Układu Słonecznego, zaś widziane z drugiej strony, zaskakują zmianą kształtu lampy.

Lampy marki Vibia to nie tylko futurystyczne kształty, ale też praktyczne rozwiązania. Oferta marki obejmuje zarówno lampy stołowe ze strumieniem światła, jak i gustowne, nowoczesne lampy z rozproszonym światłem. Dzięki temu urządzisz wygodne miejsce do czytania i odpoczynku, nowoczesna jadalnię i nastrojową sypialnię. Lampy Vibia to oświetlenie i gustowna dekoracja wnętrz w jednym.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *