Szkolny look

Szkoła, tak jak miejsce pracy, narzuca pewne wzorce zachowań i określony dress code. Szczególnie podczas ważnych uroczystości, takich jak rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego. Jak ubrać się do szkoły w takich sytuacjach? Czy zawsze trzeba bezwzględnie trzymać się monochromatycznych kolorów?

Jaki makijaż do szkoły?

Tu nie zaszalejemy. Mocny makijaż z jednej strony nie jest mile widziany przez nauczycieli, a z drugiej strony zajmuje dość dużo czasu rano, kiedy zwyczajnie lepiej się wyspać. Najlepiej postawić na proste, ale sprawdzone rozwiązania. Na początek – dobry podkład. Taki kosmetyk pomoże ukryć niedoskonałości skóry i wyrównać jej koloryt. Korektorem natomiast można zatuszować bardziej uporczywe wypryski czy chociażby rozświetlić skórę pod oczami i wykorzystać go jako bazę pod cienie do powiek. Następnie za pomocą bronzera podkreśl delikatnie zagłębienia pod kośćmi policzkowymi i szyję oraz linię żuchwy. Rozświetlacz natomiast nałóż na same kości policzkowe, nad górną wargą i na grzbiet nosa. Dzięki temu twarz będzie wyglądać na szczuplejszą i uzyskasz efekt skóry muśniętej słońcem. Wiedząc już, w co się ubrać do szkoły, można dobrać odpowiednie cienie do powiek. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie coś neutralnego. Palety skupiające różne odcienie kolorów nude będą tu strzałem w dziesiątkę. Na koniec wytuszuj rzęsy, ale postaraj się nie przesadzać z ilością maskary.

Jak się ubrać do szkoły na rozpoczęcie lub zakończenie roku szkolnego?

Możliwości jest sporo. Choć ogranicza nas kolorystyka sprowadzona do apelowych barw: bieli, czerni i granatu, to nic nie stoi na przeszkodzie, by taką stylizację dopełnić jakimś bardziej wyrazistym kolorem. To może być chociażby kolorowa biżuteria albo buty czy torebka. W chłodniejszy dzień sprawdzi się żakiet czy marynarka w intensywnym kolorze. Rozważając, jak się ubrać do szkoły na taką okazję, można postawić także na sukienki. To nie zawsze musi być granatowa spódniczka i biała bluzka. Sukienka letnia w biało-czarne albo niebieskie paski również może się okazać dobrym pomysłem. Nie będzie też przesadą, jeśli na uroczystość rozpoczęcia lub zakończenia roku szkolnego założymy stylizację w grochy. Jeśli tylko kolorystyka będzie stonowana, taki outfit może się sprawdzić. Ciekawym pomysłem na to,w co się ubrać do szkoły, będzie też szmizjerka lub koszulowa sukienka. Coś takiego łączy w sobie element klasyki – bo niby koszula, ale jednak dość przekorna, będąca bowiem sukienką, często też nawiązująca raczej do typowo męskich wzorów. Tak czy inaczej – warto wziąć ją pod uwagę.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *