Na chłodne temperatury należy przygotować nie tylko nasze garderoby, ale również mieszkania. W związku z coraz dłuższymi wieczorami warto wprowadzić parę zmian do sypialni, aby stały się bardziej przytulne.
Po długim dniu pracy i zimnym powrocie do domu nie ma nic lepszego niż ogrzanie się w ciepłym łóżku. Oto kilka prostych rad, jak zmienić swoją sypialnię w najprzytulniejsze miejsce tej jesieni.
- Tekstylia. Najprostszym sposobem będą odpowiednie tekstylia: poduszki, pościel, ciepły wełniany koc lub pled. Naszym zdaniem są najważniejszym punktem przytulnej sypialni, a im ich więcej, tym lepiej. Warto zaopatrzyć się w grubszą kołdrę na okres jesienno-zimowy i osobną, lżejszą, na czas letni. Wykonane z miękkich, szlachetnych tkanin w neutralnych, stonowanych kolorach. Wełny, welury, plusze, flanele i lny, a także naturalne i ekologiczne skóry tworzą kompozycje bardzo przyjemne dla oka i ciała. Jasne pościele z zimnej satyny czy jedwabiu zastępujemy miękkimi, gęsto tkanymi ciemniejszymi kompletami. Popularnymi printami są wszelkiego rodzaju kraty i zimowe motywy wprowadzające do sypialni klimat górskiego pensjonatu. Tym, którym wydają się zbyt „sielskie”, pozostają gładkie, ale doskonałe gatunkowo materiały, które sprawią, że wnętrze będzie stylowe i eleganckie.
- Poduszki dekoracyjne. Zmiana pokryć poduszek dekoracyjnych na okres jesienno-zimowy jest bardzo dobrym, prostym i tanim pomysłem, by dodać sypialni przytulnego charakteru. Aby nadać łóżku niepowtarzalnego, jesiennego klimatu, wystarczy kapa w ciepłych kolorach oraz poduszki w zbliżonych barwach. Szkocka krata i czerwone akcenty nadadzą wnętrzu wyrazistości.
- Zasłony. Zasłony wymieniamy na cięższe i nieprześwitujące, aby osłonić się od chłodów za oknem.
- Dywany. Przyjemnie jest obudzić się rano, stanąć boso na podłodze i nie poczuć chłodu. Podłogi zasłaniamy miękkimi, przyjemnymi w dotyku dywanami z długim włosem lub frędzlami, w których możemy zanurzyć stopy po ciężkim dniu pracy.
- Oświetlenie. Stanowi bardzo ważny element każdego wystroju, zwłaszcza jesienią, gdy wcześnie robi się ciemno. Światło powinno pochodzić z kilku punktów: delikatnej barwy oświetlenie lampy sufitowej, lampki nocne przy łóżku, lampa stojąca przy fotelu czy toaletce. Żarówki możemy jesienią wymienić na te o cieplejszej barwie. Doskonale sprawdzą się również lampki dekoracyjne w postaci bawełnianych kul lub świece, które wprowadzą magiczną atmosferę do domu.
Stosując powyższe rady, można w prosty i niedrogi sposób urządzić stylowe wnętrze sypialni, które będzie spełniało swoją regenerującą funkcję przez całą zimę.