Święta tuż-tuż: 3 triki na pakowanie prezentów

Perex: Stylowo zapakowane prezenty na Święta nie muszą być domeną osób zaradnych i kreatywnych. Doradzimy jak łatwo zapakować prezenty i nie stracić przy tym głowy. 

Prezenty masz już przyszykowane i wystarczy je zapakować? Mamy dla Was parę trików jak sprawić, aby pakowanie sprawiło frajdę Tobie a efekt zadowolił Twoich bliskich.

Pakowanie prezentów nigdy nie było dla Ciebie przyjemnością? To wcale nie musi być problemem. Do pakowania prezentów często nie trzeba wiele. Zaczerpnijmy więc trochę inspiracji i do dzieła. 🙂

Miękkie prezenty? Pakowanie jest łatwiejsze niż myślisz. 

To właśnie pakowanie miękkich przedmiotów może być najcięższą rzeczą przy pakowaniu prezentów. Nie trzymają kształtu, źle się pakują a wynik jest najczęściej godny ubolewania.

Rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze niż myślisz. Szalik, koszulę czy skarpetki możesz po prostu włożyć do pudełka na prezenty, który doda prezentowi kształt. Całość potem łatwo zapakujesz do papieru do pakowania prezentów. 

Brakuje Ci wstążki albo kokardki? Nic straconego. Obie rzeczy możesz w łatwy sposób zastąpić. Wystarczy je narysować. Wynik wcale nie musi wyglądać źle.

Narysowana wstążka może się okazać niezastąpiona
Jeśli masz tylko mały fragment papieru do pakowania prezentów, ale masz kawałek gustownego sznurka, to prezent możesz zapakować na przykład w ten sposób. Źródło: Etsy.com

Dekoracyjne wypełnienie świetnie ożywi nawet najbardziej surowo wyglądający prezent

Surowo wyglądający prezent możesz ożywić za pomocą dość nietradycyjnego wypełnienia. W ozdobieniu pudełek, koszyków czy torebek może pomóc wełna drzewna czy papier jedwabny.

Obie rzeczy są łatwe w zastosowaniu. Papier jedwabny możesz użyć do owinięcia małych prezentów albo mniejszych ubrań. Wełna drzewna nada się do przymocowania prezentu w paczce, ale również jako stylowa dekoracja, w której nawet najzwyklejsza rzeczy wygląda bardzo dobrze.

Papier jedwabny: nową koszulę czy szalik wystarczy opakować papierem
Wełna drzewna stabilizuje przedmiot w pudełku a do tego sprawi, że każdy prezent wygląda na niej luksusowo

Papier do pakowania prezentów z własnym wzorkiem? Żaden problem

Również należysz do tych, którym nie podoba się żaden z tandetnych wzorów na torebkach na prezenty albo na papierze do pakowania prezentów? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Wystarczy wziąć papier bez żadnego wzoru. Ten następnie opieczątkować za pomocą własnoręcznie zrobionej pieczątki z ziemniaka. Do tego trzeba nożyk, farby i ziemniaka.

Zrobienie pieczątki to parę minut a efekt może być absolutnie stylowy. Jak Ci się podoba?

Zrobienie własnego wzoru na papierze do pakowania prezentów to łatwizna.

Jak widać sposobów jak stylowo zapakować prezenty jest wiele. Kreatywność po prostu nie ma granic.

Więc jeśli chcesz w tym roku chociaż trochę ulepszyć swoje prezenty i nie stracić przy tym głowy to wierzymy, że pokazane przez nas triki i pomysły na pewno się przydadzą.

5/5 - (1 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *