STYLOWE INFLUENCERKI

Intrygujące, inspirujące, pełne energii, wyczucia stylu i trendów. Takie są współczesne kobiety. Chętnie dzielą się obrazami swoich pasji, dzięki czemu mamy możliwość spoglądania na świat ich oczami. Zdjęciami na Instagramie zdecydowanie szybciej, niż słowem pisanym, docierają do innych, pokazując, co w ich głowach siedzi. Zobaczcie same!

@jowikiity

Jowikitty sama o sobie pisze, że lubi nosić ubrania zmarłych ludzi! Ta z pozoru mroczna strona objawia się w jej absolutnym zamiłowaniu do stylu i mody z lat 40. Jej profil na Instagramie przenosi nas w czasie do okresu niewymuszonej elegancji, prostoty i wygody. Sukienki w całości zapinane na guziki (pierwowzór współczesnych szmizjerek), proste spódnice do kolan, żakiety, ogrodniczki i apaszki, które w trudnych czasach II wojny światowej były jednym z niewielu nowych elementów dekoracyjnych, wzbogacających surowe stylizacje, są dla nas niczym wehikuł czasu. Jowikitty idealnie odwzorowuje też misterne upięcia włosów i makijaż z tamtych czasów, z mocno zaznaczonymi czerwienią ustami i kocim okiem. Pasja do okresu lat 40. jest tak wielka, że często bierze też udział w historycznych inscenizacjach, gdzie możemy ją oglądać w roli pielęgniarki czy korespondentki wojennej. Gdyby w latach 40. istniał Instagram, wyglądałby właśnie tak!

@fraulein_borejszo

Karina Borejszo, czyli vintage’owa fraulein_borejszo, jest po uszy zakochana w latach 30. i 40. XX wieku. Z jednej strony minimalizm i prostota mody tamtych czasów, wymuszona przez największy kryzys XX wieku w 1929 roku, a z drugiej – elegancja i szyk hollywoodzkich kreacji wieczorowych podkreślających kobiecą sylwetkę i dopełnione futrzaną etolą – tworzą jej świat. Cały świat, również ten zawodowy, bo swoją miłość przekuła w biznes – prowadzi butik (zarówno internetowy, jak i stacjonarny) Vintage For Ever, dzięki któremu każda z nas może przeistoczyć się we współczesne wydanie Marleny Dietrich, Grety Garbo czy silnej kobiety z okresu wojennego. Wchodźcie i się inspirujcie!

5/5 - (2 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *