Studia na kierunku kosmetologia ze specjalizacją odnowa biologiczna i wellnes

zabieg na twarz dla kobiet

Coraz mocniej rośnie świadomość społeczna dotycząca kwestii zdrowotnych i tego, jak wiele czynników ma wpływ na nasze samopoczucie. O ile zdrowa dieta i aktywność fizyczna są niezbędne, by utrzymać organizm w dobrej kondycji, o tyle równie ważna może być właściwa pielęgnacja ciała czy regularne masaże. Z tego względu osoby, które dopiero zastanawiają się nad wyborem ścieżki kariery, mogą zainteresować studia ze specjalizacją odnowa biologiczna i wellnes.

Czym właściwie jest odnowa biologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Wiele osób błędnie utożsamia odnowę biologiczną z zabiegami mającymi jedynie przeciwdziałać starzeniu się. W rzeczywistości obejmuje ona różne strategie i praktyki, których celem jest ogólna poprawa jakości naszego życia poprzez utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji psychiczno-fizycznej. Składają się na to trzy filary – wzmocnienie i przyspieszenie procesów wypoczynkowych, zapobieganie skutkom przeciążeń pierwotnych oraz zwiększanie efektywności procesów odpornościowych.

Jakie zabiegi odnowy biologicznej są zatem najpopularniejsze i czemu służą? Na pewno można do nich zaliczyć saunę, która nie jest wprawdzie typowym zabiegiem, jednak ma ogromny wpływ na organizm, wystawiany w ten sposób na wysoką temperaturę i wilgotność. To z kolei prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i oczyszczenia skóry. Pomaga również w pozbyciu się toksyn z organizmu.

Innymi zabiegami odnowy biologicznej wpływającymi pozytywnie na nasz organizm są krioterapia, kąpiele parowe, perełkowe i wirowe, hydromasaż czy masaż. Nie można też zapominać o terapii uzdrowiskowej, czyli czymś, z czym zabiegi odnowy biologicznej i wellnes są kojarzone. Terapia uzdrowiskowa zakłada bowiem wykorzystywanie wody mineralnej, błota czy sól mineralnych do celów zdrowotnych. Mowa zatem np. o kąpielach czy maseczkach błotnych.

Wraz ze wzrostem świadomości społecznej rośnie również zapotrzebowanie na usługi tego rodzaju. Osoby, które pasjonują się kosmetologią i chciałyby w przyszłości wykonywać zabiegi pozytywnie wpływające na ludzki organizm, powinny zainteresować się studiami ze specjalizacją odnowa biologiczna i wellnes.

Odnowa biologiczna – studia, które umożliwią zdobycie konkretnych umiejętności

Kierunek kosmetologia i specjalność odnowa biologiczna i wellnes jest prowadzony m.in. przez Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław. Studenci tej specjalności uczą się wykonywania kompleksowej, specjalistycznej pielęgnacji połączonej ze wsparciem fizjoterapeutycznym. Oprócz tego na zajęciach poznają również aktualne trendy w pielęgnacji i upiększaniu ciała, nowe techniki, ale i – alternatywne metody wykonywania masażu. Uczą się też obsługi aparatury kosmetycznej SPA, aromaterapii czy fitoterapii. Dzięki zdobytej wiedzy i nowym umiejętnościom bez przeszkód znajdą zatrudnienie m.in. w ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach uzdrowiskowych i wypoczynkowych czy gabinetach kosmetologicznych z ofertą SPA. Ze względu na rosnący popyt na zabiegi odnowy biologicznej, absolwenci tej specjalizacji z pewnością nie będą mieć problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *