Stomatologia estetyczna w Warsaw Dental Center

Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu naszego uzębienia. Specjaliści z zakresu stomatologii estetycznej oceniają wygląd zgryzu i ogólny stan zębów, a następnie wraz z pacjentami ustalają, w jaki sposób można przeprowadzić leczenie lub inne działania, które przyniosą satysfakcjonujące efekty. Z zabiegów stomatologii estetycznej coraz częściej korzystają nie tylko aktorzy, celebryci czy inne osoby znane publicznie, ale również pacjenci, którzy po prostu chcą poprawić jakość swojego życia i samoocenę. Zabiegi stomatologii estetycznej, jak wybielanie zębów, nakładanie licówek czy bonding wykonywane są w Warsaw Dental Center, gdzie korzysta z nich coraz szersze grono zadowolonych pacjentów.

Jaką grupę zabiegów obejmuje estetyczna stomatologia? Odpowiadają eksperci z Warsaw Dental Center

Zabiegi stomatologii estetycznej wykonywane w Warsaw Dental Center pozwalają odzyskać olśniewający wygląd uzębienia. Do najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej należą m.in. piaskowanie zębów, skaling zębów, usuwanie kamienia nazębnego, wybielanie zębów, licówki porcelanowe lub kompozytowe, bonding czy specjalne nakładki, tzw. grille, które zyskały popularność w latach 80. wraz z modą na muzykę rap. Jaki jest zakres stomatologii estetycznej i na czym polegają wykonywane w jej ramach poszczególne zabiegi?

Licówki

Licówki kompozytowe lub porcelanowe to cienkie płytki mocowane do naturalnych zębów. To rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej dla osób, którym zależy na przykryciu drobnych niedoskonałości zębów. Nakładki z porcelany bądź materiału kompozytowego dentysta nakłada na zęby po ich delikatnym, niezbyt inwazyjnym oszlifowaniu. Przy użyciu licówek można skorygować skutecznie kształt zębów, ich wielkość, a także przykryć drobne pęknięcia, przebarwienia lub szpary.

Bonding

Inny zabieg, jaki wykonuje się w stomatologii estetycznej to bonding – mikroinwazyjne odbudowy zębów dla pacjentów, którzy mają jedynie drobne zastrzeżenia co do wyglądu swojego uzębienia lub nie dysponują czasem na jego dogłębną rekonstrukcję. Bonding pozwala na poprawę wyglądu zębów poprzez zrekonstruowanie powierzchni zęba z użyciem żywic kompozytowych, które maskują drobne wyszczerbienia, ukruszenia lub przebarwienia zębów.

Grille

Wielu pacjentów pracujących w show biznesie idzie w ślad amerykańskich gwiazd muzyki rap i decyduje się na tzw. grille na zębach – ozdobne nakładki, wykonane często z metali i kamieni szlachetnych. Tego typu zdejmowane nakładki na zęby są współcześnie traktowane jako rodzaj biżuterii ciała i mogą być zakładane zarówno na jeden ząb, kilka czy na cały łuk zębowy.

Wybielanie zębów

Wiemy już dziś, że aby cieszyć się pięknym uśmiechem, niezbędne jest dbanie nie tylko o zdrowie zębów, ale również o ich odpowiednią higienę. Estetyczny stomatolog Kraków jest w stanie także zatroszczyć się o pożądany kolor uzębienia, poprzez wykonanie zabiegu wybielania zębów u pacjenta. Spośród współcześnie stosowanych metod wybielania zębów lekarz może zaproponować:

  • piaskowanie oraz skaling, które usuwają kamień nazębny oraz płytkę osiadające na powierzchniach zębowych i dziąsłach;
  • wybielanie z użyciem specjalnej lampy i preparatu żelowego zawierającego 35% nadtlenku wodoru, który uaktywnia się pod wpływem naświetlania;
  • wybielanie z wykorzystaniem lampy wspierane zazwyczaj również poprzez wybielanie nakładkowe. Pacjent otrzymuje w gabinecie dentystycznym specjalnie dla niego wykonane nakładki, które zakłada w domu przez określony czas. Dzięki temu efekt wybielenia utrzymuje się jeszcze dłużej.

Stomatologia estetyczna to również zabiegi wykonywane u pacjentów po leczeniu endodontycznym (kanałowym). Pozostałości naturalnego uzębienia wymagają po tym leczeniu najczęściej odbudowy z użyciem koron ceramicznych. We współpracy ze specjalistami ortodoncji pacjent może poprawić wygląd uzębienia i zniwelować wadę zgryzu. Jeśli natomiast u pacjenta konieczne było usunięcie zęba, piękny uśmiech przywrócą mu ruchome i stałe protezy, pojedyncze implanty i mosty. Stomatologia estetyczna jest więc dziedziną, w ramach której wielu specjalistów może łączyć siły, aby zadbać kompleksowo o stan zdrowia i wygląd uzębienia pacjenta.

Estetyczna stomatologia – korzyści nie do przecenienia

Stomatologia estetyczna pozwala nie tylko rozwiązać problemy czysto zewnętrzne, widziane i oceniane przez innych, ale również poprawia funkcjonalność uzębienia i ma niemały wpływ na psychikę pacjentów poddających się leczeniu. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są więc przeznaczone dla wszystkich pacjentów, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Piękny uśmiech i olśniewające uzębienie dodadzą im pewności siebie i odwagi do mierzenia się z codziennymi trudnościami.

Wygląd zębów to nie wszystko

Piękny uśmiech, a także białe i zdrowe zęby gwarantują nam dobre samopoczucie. Warto jednak pamiętać, że ich wygląd to nie wszystko. Właściwy stan zdrowia zębów i dziąseł wymaga dbałości ze strony pacjenta, który nie powinien zapominać o odpowiedniej profilaktyce.

Zęby pozostaną długo ładne, jeśli będziemy przestrzegać zasad higieny, regularnie odbywać wizyty kontrolne u stomatologa, dbać na bieżąco o leczenie ubytków oraz wykonywać zabiegi piaskowania i usuwania kamienia nazębnego. Zapraszamy do Warsaw Dental Center, gdzie można kompleksowo zadbać o stan swojego uzębienia, nie tylko w zakresie stomatologii estetycznej, ale również w przypadku poważniejszych problemów.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *