Sprzęt medyczny – bogata oferta zastosowań

Wybór sprzętu do diagnostyki i opieki medycznej stawia szczególne wymagania w zakresie doboru wyposażenia. Technologia medyczna jest istotnym elementem procedur leczenia i musi spełniać wysokie standardy jakości, uznane wymagania dotyczące niezawodności i bezpieczeństwa.

W dzisiejszym środowisku skuteczna opieka medyczna jest bez niej nie do pomyślenia; społeczeństwo potrzebuje postępowego wsparcia high-tech dla klinik, niezależnie od tego, czy jest to instytucja prywatna czy publiczna. 

Sprzęt medyczny ten jest produkowany przez najlepsze firmy w branży. Posiadają doskonałą bazę materiałową i techniczną, własne ośrodki badawcze, wyniki badań niezależnych laboratoriów oraz armię specjalistów.

Wszystkie towary, zanim trafią do sprzedaży, przechodzą obowiązkową procedurę certyfikacji w Rosji i otrzymują świadectwa rejestracji. Aby wybrać sprzęt medyczny, należy wziąć pod uwagę szereg cech, począwszy od funkcjonalności urządzenia, a skończywszy na jego kategorii cenowej.

Young pretty woman getting rf lifting treatment on clinical center. Medicine, healthcare and beauty concept.

Jak zaoszczędzić czas przy wyborze sprzętu medycznego

Firmy oferują szeroką gamę wysokiej jakości sprzętu medycznego przeznaczonego do różnych celów praktyki medycznej:

 • diagnostyka i badania: ultradźwięki, rentgen, osłuchiwanie, dermatoskopy, laryngoskopy, otoskopy, stetoskopy;
 • monitorowanie – obserwacja stanu pacjenta za pomocą urządzeń do pomiaru ciśnienia krwi, morfologii krwi, elektrokardiogramu itp;
 • fizykoterapia – urządzenia do różnego rodzaju terapii (terapia magnetyczna, ultradźwięki, UHF, elektroterapia), napromienniki, inhalatory;
 • analizy laboratoryjne – stosowane są specjalne akcesoria, urządzenia i materiały;
 • chirurgia – różne urządzenia umożliwiające przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych, urządzenia do odsysania;
 • podtrzymywanie życia – sztuczne krążenie krwi, oddychanie, wentylacja płuc, płukanie jelit z dializą;
 • przenoszenie pacjentów – na noszach, wózkach, podnośnikach;
 • sterylizacja narzędzi, pomieszczeń – do tego celu służą bakteriobójcze napromienniki i recyrkulatory, sterylizatory powietrzne i parowe, termostaty,
 • specjalne zlewy, komory, ławy i szafy.

Wybór sprzętu medycznego oznacza wyposażenie placówki służby zdrowia w specjalistyczną technologię, która spełnia światowe standardy jakości w zakresie swoich podstawowych kompetencji. Katalog na naszej stronie oferuje szeroką gamę urządzeń mobilnych i stacjonarnych do różnorodnych zastosowań we współczesnej medycynie.

Z ich pomocą lekarze mogą przeprowadzać badania, diagnozować pacjentów i prowadzić leczenie w domu i w przychodniach. Wszystkie urządzenia spełniają wymagania norm państwowych, posiadają niezbędne certyfikaty oraz gwarancję producenta.

Wybór sprzętu medycznego: co jest podstawą

Wybierając sprzęt do placówki medycznej, należy dokładnie przeanalizować jego walory i dopasować je do potrzeb praktyki lekarskiej. Prestiż kliniki, jej reputacja i baza klientów są bezpośrednio związane z rodzajem sprzętu oferowanego pacjentom. Należy wziąć pod uwagę następujące cechy:

 • Charakterystyka techniczna, funkcjonalność – zakres, w jakim sprzęt spełni określone wymagania dotyczące jego przeznaczenia i możliwości.
  Niezawodność w działaniu – urządzenia muszą nadawać się do użytku profesjonalnego, posiadać wysokie i długotrwałe właściwości użytkowe, być wykonane z materiałów odpornych na zużycie i wytrzymywać codzienne obciążenia.
 • Bezpieczeństwo użytkowania – oznacza to zgodność z technicznymi wymogami bezpieczeństwa zarówno dla personelu medycznego, jak i pacjentów.
 • Materiały nie mogą być toksyczne, a normy bezpieczeństwa elektrycznego nie mogą być naruszone.
 • Funkcjonalność pomocnicza i dodatkowa – potrafiąca zoptymalizować, ułatwić pracę profesjonalistów, rozszerzyć możliwości wykorzystania sprzętu.

Wysokiej jakości sprzęt medyczny jest kluczem do sukcesu w pracy lekarza, ponieważ nawet przy dużym doświadczeniu i najlepszych umiejętnościach zawodowych nie sposób bez niego sprostać wielu wyzwaniom, jakie stoją przed współczesną opieką medyczną.

Większość wysokiej klasy ciśnieniomierzy, nebulizatorów , koncentratorów, aparatów słuchowych i wag działa na akumulatorach. Umożliwi to zbadanie pacjenta w każdych warunkach bez konieczności podłączenia do sieci.

Nie bez znaczenia jest również przeznaczenie urządzenia. Szpitale i prywatne kliniki potrzebują bardziej wszechstronnych urządzeń o zaawansowanej funkcjonalności. Do użytku domowego odpowiednie są wysoce wyspecjalizowane modele przenośne, które są niedrogie.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *