Spotkanie z Dorotą Wellman!

Dorota Wellman to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna i radiowa z dużym doświadczeniem, prowadziła programy o zróżnicowanej tematyce, od lekkich codziennych tematów do tematów tabu, które jak sama mówiła zmieniło jej postrzeganie świata i bardzo na nią wpłynęło.

Na spotkaniu Dorota mówiła na temat pewności kobiet w biznesie oraz w życiu codziennym, według niej brak pewności siebie w większej mierze wywodzi się z domu lub z relacji między rówieśnikami w młodości, podpowiadała kobietom jak osiągnąć sukces, by nie zatracić swojego życia prywatnego i pozostać sobą, o tym jakie doświadczenia zebrać by kariera trwała długo,a nie opierała się na skandalach.Odpowiedzi na pytania opierała na o swoich przygodach. Wspomniała o swoich studentach, z którymi rozmawiała na ten temat,  żaden z nich nie zapytał, jakie drogo obrać by budować swoją karierę itp.,  Dorota usłyszała tylko pytanie: jak szybko stać się sławnym.

Gdy Dorota prowadzi program śniadaniowy jej dzień zaczyna się o 4.30. Zazwyczaj biegnie prosto do pracy, choć czasem znadzie chwile by coś na szybko ugotować dla rodziny. Po programie, musi zostać na kolegium, by omówić następne odcinki. Po kolegium spotkania, akcje charytatywne oraz wywiady. A po tym wszytskim musi prygotować się na następny dzień.

Gdy jedna ze słuchaczek zapytała o hobby pani Doroty, mówiła o pasji do lotnictwa, skakaniu z bungee, prowadzeniu helikoptera i mniejszymi samolotami. Jej pasją są tez kwiaty, nowa technologia, lubi poznawać nowe wynalazki i uczyć się nowych rzeczy. Wellman przyznała się, że gdyby skończyła z karierą telewizyjną , znalazłaby inne zajęcie dla siebie, zostałaby między innymi florystką . Mogłyśmy posłuchać także o jej rodzinie, podejściu do życia, o wychowaniu syna, a także o swoim domu, o ilości książek jakie posiada.W czasie wolnym lubi poleżeć na łące, obserwując startujące i lądujące samoloty.

Nie przenosi swoich problemów rodzinnych do pracy, to właśnie praca pomaga jej zapomnieć na chwile o prywatnych problemach i skupić się na czymś innym. 

W sali konferencyjnej pojawiło się 100 kobiet. Panował tam przyjemny, luźny klimat, pomino poważnych tematów, które poruszała Wellman, nie brakowało zabawnych anegdot z życia dziennikarki, na twarzach uczestniczek widziało skupienie,powaga, a także uśmiech, widać było, że podziwiają prezenterkę.
Po spotkaniu,pomimo długiej kolejki, pani Dorota podpisywała swoje książki w tym najnowszą – „Jak zostać zwierzem telewizyjnym?” i rozmiawiała z uczestniczkami wydarzenia oraz pozowała do zdjęć.

Dorota Wellman to kobieta podobna do nas, szczera, walcząca ze stereotypami pewna siebie kobieta, która nie boi się wyzwań, uważa, że przed śmiercią człowiek żałuję tylko tego czego nie zrobił,  wiec zgadza się na każdą propozycje jaka dostaje. Może stać się wielką inspiracją dla wielu kobiet, które boją się życia i nie potrafią sobie poradzić z codziennymi problemami.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Ad Fontes.

Fot. Edyta Serocka

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *