Sposoby na spędzenie czasu z najbliższymi

Spędzanie czasu z najbliższymi – partnerem, dziećmi czy przyjaciółmi, wcale nie musi sprowadzać się do oglądania telewizji. Możemy postawić na nieco bardziej rozwijające zajęcia, które dodatkowo pomogą nam zacieśnić więzi. Oto, w jaki sposób można ciekawie spędzić czas z najbliższymi.

Tworzenie biżuterii

Ręczne wykonywanie biżuterii to zajęcie przede wszystkim dla kobiet, choć coraz lepiej radzą sobie z nim również mężczyźni. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby stworzyć coś niezwykłego i niepowtarzalnego. Własnoręczne wykonywanie biżuterii rozwija zdolności manualne, dlatego w tego rodzaju zadanie warto zaangażować dzieci. Tym młodszym możemy zaproponować nieco większe elementy, które będą dla nich bezpieczne. Wykorzystując półfabrykaty do wyrobu biżuterii, możemy skomponować dla siebie wymarzony naszyjnik czy bransoletkę.

Przerabianie ubrań

Ciekawym sposobem na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi jest przerabianie starych ubrań, których z jakichś powodów już nie nosimy. Bardzo często jest to odzież, która wciąż jeszcze nadaje się do użytku – wystarczy tylko w odpowiedni sposób ją przerobić poprzez:

  • farbowanie,
  • dopinanie cekinów,
  • tworzenie ciekawych napisów.

Do przerabiania ubrań możemy wykorzystać takie same elementy, jak do robienia biżuterii. W to zadanie warto zaangażować całą rodzinę – rodzice mogą tworzyć ubrania dla dzieci, najmłodsi zaś – dla swoich rodziców. Świetna zabawa gwarantowana!

Wspólna aktywność fizyczna

Z najbliższymi warto spędzać czas aktywnie, na przykład biegając czy jeżdżąc na rolkach. Zimą możemy wybrać się na narty lub na łyżwy, latem zaś na rowery czy spływ kajakowy. Aktywność fizyczna pozwoli nam nie tylko doskonale się bawić, ale również zadbać o zdrowie i sylwetkę. Warto promować ją przede wszystkim wśród najmłodszych, którzy potrzebują odpowiednich wzorców. Wspólne bieganie czy jazda na rowerze to doskonały sposób na to, aby w końcu ruszyć się z kanapy, a jednocześnie miło spędzić czas.

Prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie to dla niektórych przykry obowiązek, który warto zamienić na dobrą zabawę w gronie najbliższych. Wspólne sadzenie grządek czy pielenie okazuje się nie być tak uciążliwe, jak wykonywanie tych zadań w pojedynkę. Prace ogrodowe mogą odprężać i stanowić doskonały pretekst do rozmowy. Warto w nie zaangażować dzieci, które wręcz uwielbiają wkładać rączki w ziemię. Nawet, jeśli przy okazji zrobią mały bałagan, to o wiele łatwiej będzie nam go posprzątać niż gdy tego typu zadania rozwijające sensorykę będą wykonywać w domu. 

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *