Soczewki Dailies Total 1 – dlaczego warto je kupić?

Od kiedy soczewki kontaktowe pojawiły się na rynku, szybko zjednały sympatię wielu odbiorców. Cenione za wysoki komfort noszenia stały się konkurentem dla powszechnie stosowanych okularów. Pośród wielu firm specjalizujących się w ich produkcji, szczególnym uznaniem klientów zostały obdarzone jednodniowe soczewki Dailies Total 1. Nie dość, że zapewniają odpowiednią ostrość widzenia to dodatkowo gwarantują optymalny dopływ tlenu do oka, dzięki czemu chronią przed podrażnieniami, a także przyczyniają się do poprawy komfortu widzenia.

Jednodniowe, czyli zdrowe!

Dailies Total 1 to soczewki jednodniowe. Oznacza to, że są soczewkami jednorazowego użytku, które po ściągnięciu należy od razu wyrzucić. A taki sposób noszenia szkieł kontaktowych jest najlepszy dla naszego zdrowia. Eliminowany bowiem jest proces ich starzenia oraz powstawania osadu białkowego, który mógłby zaszkodzić kondycji gałki ocznej. Dzięki temu, że Dailies Total 1 to soczewki jednodniowe, można mieć pewność, że zapewniają wysoką higienę, jaka jest potrzebna dla zachowania zdrowych oczu. Co więcej, takie rozwiązanie jest również bardzo wygodne, ponieważ nie nakłada konieczności ich codziennej pielęgnacji.

Dla zdrowia Twoich oczu

Materiały, jakich używa się do produkcji jednodniowych szkieł kontaktowych Dailies Total 1 gwarantują wysoką przepuszczalność tlenu oraz odpowiednie nawilżenie oka. Ich wnętrze składa się z silikonowo-hydrożelowego materiału, z małą zawartością wody i wysoką transmisją tlenu. Natomiast powierzchnia soczewki składa się aż z 80 % wody. To jednak nie koniec. W celu ograniczenia tarcia i zminimalizowania interakcji, do jakiej może dochodzić między soczewką a tkankami oka, zastosowano hydrofilne pasma polimeru. Wszystko to sprawia, że wielu klientów wręcz nie czuje, że ma na sobie soczewki kontaktowe Dailies Total 1 – niezależnie od tego, czy noszą je przez kilka czy kilkanaście godzin w ciągu dnia.

Jak długo można je nosić?

No właśnie, jak to jest z tym noszeniem? Czy soczewki Dailies Total 1 mogą być używane przez cały dzień? Generalnie, wszystko zależy od indywidualnych preferencji ich właściciela. W sytuacji, gdy nie odczuwa on żadnego dyskomfortu związanego z obecnością szkieł, może je nosić nawet do kilkunastu godzin. Jak zacząć swoją przygodę z soczewkami kontaktowymi? Pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty celem dopasowania szkieł. Okulista lub optometrysta po przeprowadzeniu badania wzroku, zaaplikuje pacjentowi szkła próbne i sprawdzi tolerancję oka na wybraną soczewkę.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *