Smart Trike – rowerek, który rośnie razem z dzieckiem

Są takie zabawki, które przynoszą radość absolutnie wszystkim dzieciom. Kochają je i chłopcy, i dziewczynki. Przykładem takiego gadżetu jest rowerek Smart Trike, który można podarować nawet 6-miesięcznemu maluchowi. Jego główną zaletą jest to, że rośnie razem z dzieckiem, jednocześnie gwarantując mu świetną zabawę i zapewniając bezpieczeństwo. Rodzice natomiast zyskują spokój, bo rowerek 8w1 sprawdza się zarówno podczas codziennych spacerów, jak i w czasie wakacji. Dlaczego rowerek trójkołowy Smart Trike stał się absolutnym hitem? 

Rowerek 8w1 – funkcjonalność dla rodziców i dzieci

Rowerek Smart Trike nie jest zabawką na kilka dni. Nie musisz się martwić, że już po kilku godzinach twoje dziecko rzuci go w kąt i nigdy więcej do niego nie wróci. Rowerek 8w1 wyróżnia się bowiem całym szeregiem zalet, które sprawiają, że szybko podbija serca zarówno maluchów, jak i dorosłych. Smart Trike to jednorazowa inwestycja na całe lata. 

Rowerek Smart Trike

Mówi się o nim „rowerek jak wózek”. Skąd się to wzięło? Bo rowerek Smart Trike to jednocześnie praktyczny wózek spacerowy i trójkołowy pojazd dla dzieci. Posiada cały szereg udogodnień, które jeszcze bardziej podnoszą jego atrakcyjność i sprawiają, że staje się bezkonkurencyjny. To m.in. rozkładany nad głową dziecka daszek, który osłania oczy i skórę dziecka przed negatywnym wpływem promieni UV. 

Jak to możliwe, że rowerek Smart Trike „rośnie razem z dzieckiem”?

Dlaczego rowerek 8w1 tak szybko podbija serca rodziców i dzieci? Bo na każdym etapie rozwoju maluszka dostosowuje się do jego aktualnych potrzeb i umiejętności. Producent podzielił okres od 6. miesiąca do prawie 3. roku życia na 7 istotnych etapów, w których trójkołowy rowerek Smart Trike ewoluuje. 

I etap zaczyna się po 6. m.ż., gdy maluszek jeszcze nie siedzi bez wsparcia. Rowerek Smart Trike może być ustawiony tak, by dziecko było skierowane twarzą w stronę rodzica. Pozwala to rozwijać zdolności komunikacyjne i mieć oko na maluszka w czasie każdego spaceru. Co ważne, oparcie daje możliwość regulowania kąta nachylenia na czas drzemki, zaś komfort w czasie snu zapewnia wyściełany zagłówek. 

W II etapie, który zaczyna się po 9. miesiącu życia, uwzględnione zostały pierwsze próby samodzielności dziecka. Rowerek Smart Trike jest wyposażony w specjalny przycisk, którym rodzic może sterować kierunkiem ustawienia siedziska. Zatem na tym etapie dziecko może być skierowane twarzą do rodzica, ale może też już bez trudu poznawać otaczający go świat. Warto podkreślić, że rowerek 8w1 ma specjalny podnóżek, by nogi maluszka mogły na nim wygodnie spoczywać. 

Dokładnie w tym samym czasie zaczyna się także III etap. To właśnie teraz rodzic może podnieść oparcie, jeszcze bardziej ułatwiając dziecku przyglądanie się otaczającemu go światu. Wciąż nieodłącznym elementem jest podnóżek i nie rezygnujemy z budki z dodatkową ochronę UV, zabezpieczającej przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Aby spacer był bezpieczny, dziecko zapięte jest 5-punktowymi pasami, a przed sobą ma przypięty pałąk. 

IV etap rozpoczyna się po ukończeniu przez dziecko 12. miesiąca życia. Wtedy maluszek zaczyna próbować swoich sił w samodzielnych decyzjach. Rowerek Smart Trike ułatwia mu te początki – na tym etapie rodzice demontują podnóżek, dzięki czemu dziecko przyjmuje prawidłową postawę. Pod jego stopami znajdują się specjalnie podstawy, które pełnią rolę podnóżka dla starszych. Jeszcze przez jakiś czas rodzice kontrolują jazdę dzięki specjalnemu uchwytowi. 

V etap to czas po 18. miesiącu życia. Półtoraroczne dziecko nie jeździ już z budką nad głową. W zasadzie nic nie stoi mu już na przeszkodzie, by swobodnie poznawać otoczenie w czasie przejażdżki. 

Gdy dziecko skończy 2 lata, przechodzi do VI etapu. To moment uzyskania przez nie niemal pełnej swobody jazdy – rodzice bowiem demontują pałąk i wpinają pedały. Rowerek Smart Trike pozwala na przełączanie kontroli jazdy pomiędzy dzieckiem a jego mamą lub tatą – wystarczy nacisnąć „magiczny przycisk”. To bardzo duży krok dla maluszka.

Etap VII zaczyna się po 30. m.ż. To czas na maksymalne obniżenie rączki dla rodzica. Zatem od tej chwili rowerek 8w1 prowadzi się z niebywałą lekkością i dziecko może cieszyć się samodzielną jazdą. Bezpieczeństwo natomiast w dalszym ciągu zapewniają mu pasy i wysokie oparcie.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *