Skuteczne sposoby na relaks – poznaj 3 sposoby

Kiedy żyjemy w ciągłym biegu, pojawiają się stres, zdenerwowanie i niepokój, czyli negatywne uczucia, którym należy dać ujście. Niezależnie od trybu życia każdy potrzebuje chwili wytchnienia od codzienności. Jak skutecznie się zrelaksować i naładować baterie?

1. Krótka medytacja oddechowa

Medytacja daje uczucie wewnętrznego ładu. Uspokaja, oczyszcza umysł i poprawia nastrój. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowana czynność i nie wymaga tajemnej wiedzy. Może to jest dobry moment na wprowadzenie medytacji do swojego życia? Tak naprawdę nie potrzeba wiele czasu, aby wyciszyć myśli i się odstresować. Wystarczy 5 minut dziennie, by odetchnąć i wprawić się w dobry nastrój. Jak zacząć medytować? Najlepszą porą na medytację jest wieczór, tuż przed położeniem się do łóżka. To czas, kiedy przeważnie myślimy o codziennych obowiązkach czy problemach. W pierwszej kolejności należy usiąść wygodnie, zamknąć oczy i skoncentrować się na swoim ciele i oddechu. Warto skorzystać z metody 4-7-8, która polega na wdychaniu powietrza nosem przez 4 sekundy, wstrzymaniu oddechu na 7 sekund, a następnie wydychaniu powietrza przez usta przez 8 sekund. Można również skoncentrować się na odczuciach fizycznych i skupić się na poszczególnych częściach ciała, rozluźniając mięśnie.

2. Spacer na łonie natury

Często zdarza się, że przez nawał obowiązków nie mamy czasu ani siły na dodatkowe aktywności, w szczególności na uprawianie sportu. Jednak warto codziennie wychodzić chociażby na krótki spacer, by odświeżyć umysł. Na stres najlepiej działa kontakt z naturą, dlatego dobrze wybrać park czy las. Aby spacer przyniósł ukojenie, warto wybrać porę dnia, kiedy jest najmniej ludzi, np. poranek lub późny wieczór. Można urozmaicić sobie spacery, wybierając za każdym razem inną trasę i zmieniając tempo. Jednym z dobrych pomysłów jest nordic walking, czyli chodzenie z kijkami. Nawet krótki spacer może przynieść korzyści dla zdrowia – można wyprowadzić psa na dwór, pójść na dłuższą przechadzkę z dzieckiem, a jeżeli jest taka możliwość, wyjść na krótki spacer podczas przerwy w pracy. Najlepiej 2 razy w tygodniu wybrać się na dłuższą wędrówkę na łonie natury w pobliżu lasu, jeziora, morza czy gór. Bliskość natury działa kojąco na zmysły, odpręża i pozwala zapomnieć o codziennych obowiązkach. 

3. Delektowanie się filiżanką ulubionego napoju

Dobra kawa doskonale smakuje o każdej porze dnia. Wieczorem warto jednak zdecydować się na wersję bezkofeinową, która nie ustępuje walorami smakowymi tradycyjnej kawie z kofeiną. Można zaprosić bliskich na filiżankę kawy lub w zaciszu domowym lub delektować się jej smakiem przy książce lub filmie. Bezkofeinowa kawa jest świetnym wyborem dla osób, które nie chcą odczuwać efektu pobudzającego oraz z jakichś powodów nie mogą pić zbyt dużych ilości kofeiny. Jedną z propozycji jest NESCAFÉ bezkofeinowa, która smakuje tak samo doskonale jak jej kofeinowy odpowiednik. Obecnie mamy do wyboru niezliczone rodzaje kaw – mała czarna, z mlekiem na różne sposoby, z przyprawami, desery kawowe. Każdy miłośnik tego napoju znajdzie coś dla siebie.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *