Sesja świąteczna – jak się do niej przygotować?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu pomyślał o wykonaniu profesjonalnej sesji fotograficznej. Znakomitą okazją do zrealizowania tego pomysłu są zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dlaczego warto zdecydować się na świąteczną sesję? Ile ona kosztuje i jak się do niej przygotować? Podpowiadamy.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję świąteczną?

Powodów może być wiele. Przede wszystkim sesja świąteczna jest wspaniałą pamiątką dla całej rodziny. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który spędzamy z rodziną. Charakteryzuje się on niepowtarzalnym klimatem. Dzięki uchwyceniu go na fotografii o każdej porze roku będziemy mogli wrócić wspomnieniami do tego sentymentalnego czasu.

Świąteczna sesja to także doskonały pretekst do wykonania wspólnej rodzinnej fotografii. Jak dobrze wiemy – w coraz bardziej pędzącym świecie na rodzinne chwile mamy coraz mniej czasu. Wykonane zdjęcie możemy również wykorzystać jako świąteczny prezent podarowany osobom ze zdjęcia lub dziadkom. Sesja świąteczna to także okazja do spędzenia wspólnych chwil w milej atmosferze. Dzięki różnego rodzaju aranżacjom tła oraz specjalnym rekwizytom możemy poczuć prawdziwą magię świąt. Będzie to dla dzieci wspaniała okazja do dobrej zabawy.

Ile kosztuje sesja świąteczna?

Tego rodzaju sesje wykonuje się zazwyczaj od końca października do połowy grudnia lub nawet dłużej. Nie warto jednak z nią zwlekać, aby mieć pewność, że zdjęcia dotrą do nas jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to szczególnie ważne, kiedy planujemy podarowanie fotografii w formie prezentu. Zapewne wielu zastanawia się: ile kosztuje świąteczna sesja? Zależne jest to od pakietu, na który się zdecydujemy.

Za pakiet 6 zdjęć w wersji elektronicznej, w którego skład wchodzą 2 scenki przyjdzie nam zapłacić 230 zł. W przypadku 6 zdjęć z 2 scenkami, ale z opcją wywołania oraz wykonania e-kartki zapłacimy 250 zł. Jest również możliwość wykonania sesji obejmującej 10 zdjęć w 3 różnych aranżacjach. Za wersję elektroniczną zapłacimy 300 zł, natomiast za opcję obejmującą wywołanie zdjęcia i wykonanie e-kartki cena wzrośnie do 330 zł.

Jak przygotować się do sesji świątecznej?

Przed udaniem się na sesję świąteczną warto zadbać o kilka podstawowych rzeczy. W przypadku, kiedy ma w niej uczestniczyć małe dziecko warto wcześniej spotkać się z fotografem na miejscu. Maluchy często bywają onieśmielone nowym miejscem i obcym człowiekiem. Aby miały szansę poczuć się swobodnie podczas samej sesji, warto wcześniej przyprowadzić go na miejsce, by zapoznało się z nim oraz fotografem.

Najważniejszym elementem przygotowań jest dobór pasującego do siebie ubioru. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy rodzina będzie pozować do zdjęcia wspólnie. Podczas sesji ważne jest również nastawienie. Udana sesja opiera się na naturalności pozujących osób. Wszelkie sztuczne uśmiechy będą widoczne, więc warto wcześniej się zrelaksować i pozytywnie nastawić. Zadbanie o wszystkie powyższe elementy jest gwarantem udanej sesji, którą zapamięta się na lata.

Oceń ten artykuł

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *