Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy prezentowany w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA. Już w środę, 9 sierpnia o godzinie 19:00 na Dużej Scenie zaprezentujemy SEKS DLA OPORNYCH. Pokaz będzie poprzedzony warsztatem teatralnym, na którym uczestnicy zgłębią tematy podejmowane przez twórców przedstawienia. Zajęcia odbędą się w Czarnej Sali, w poniedziałek 7 sierpnia o godzinie 19:00. Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę biletów. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorem projektu pod numerem telefonu 502 756 973 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
O WARSZTACIE DO SEKSU DLA OPORNYCHK
Czułość, namiętność i wzajemne umiłowanie to jedno ze spoiw partnerskiej relacji. W jaki sposób budować bliskość na co dzień, kiedy okres pierwszej fascynacji wydaje się tak odległy? Wreszcie – w jaki sposób się komunikować, aby sprawnie rozwiązywać konflikty? Barbara i Karol szukają inspiracji w poradniku. Wspólnie postaramy zmierzyć się z trudnymi pytaniami i stworzyć taki przewodnik dla naszych bohaterów. Oczywiście z przymrużeniem oka. Warsztat potrwa ok. 90 minut.
O PROGRAMIE KULTURA DOSTĘPNA
Teatr Wybrzeże bierze udział w Programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu realizujemy projekt POSMAKUJ TEATRU – cykl pokazów 5 spektakli repertuarowych z napisami oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2017 roku.
Celem programu dotacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. W ramach programu można się ubiegać o dofinansowanie projektów skoncentrowanych na nieodpłatnym uczestnictwie osób o utrudnionym dostępie do kultury. Odbiorcami dofinansowanych zadań mają być przedstawiciele różnych grup m.in. dzieci i młodzież szkolna, osoby starsze i z niepełnosprawnością, a także tych środowisk, które m.in. z powodu barier kulturowych i prawnych pozostają poza obiegiem życia kulturalnego i społecznego lub mają do niego utrudniony dostęp.
O AUDIODESKRYPCJI
Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie.
O SPEKTAKLU
Karol i Barbara, uzbrojeni w egzemplarz SEKSU DLA OPORNYCH, meldują się w modnym hotelu z misją niemal rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata odcisnęły na nich swoje piętno, dołożyła się do tego trójka dzieci, stres i codzienna rutyna. Czy jeszcze sprostają wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom, jakie podsuwa im autorka wyrafinowanego poradnika, mającego uratować ich więź? Czy Karol jest rzeczywiście gotowy na widok swojej pięćdziesięcioletniej żony, matki ich dzieci, ubranej w seksowne lateksowe wdzianko?
„Krystyna Janda bardzo wnikliwie czyta tekst Riml i mam wrażenie, że razem z aktorami doskonale go rozumie. Ta zespołowa praca owocuje bardzo dobrym spektaklem, z esencją aktorstwa opartego na wymianie i współpracy, które ogląda się z wielką przyjemnością.”
Łukasz Rudziński,
Michele Riml
SEKS DLA OPORNYCH
Przekład: Hanna Szczerkowska
Reżyseria: Krystyna Janda
Scenografia: Maciej Maria Putowski
Kostiumy: Małgorzata Domańska
Asystent scenografa: Małgorzata Domańska
Światło: Adam Czaplicki, Adam Kłosiński
Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska
Występują: Dorota Kolak (Barbara), Mirosław Baka (Karol).
Prapremiera: 20 stycznia 2012 roku na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz 12 lutego 2012 roku w warszawskim Teatrze Polonia
Czas: 1 godzina 45 minut (jedna przerwa)