Sejf czy skrytka bankowa – które rozwiązanie lepsze?

Coraz więcej Polaków ma w posiadaniu wiele cennych rzeczy. Niestety kosztowne przedmioty kuszą złodziei i trzeba je chronić, żeby nie wpadły w niepowołane ręce. Możliwości ich zabezpieczenia jest wiele! Jednak od lat największą popularnością cieszą się dwie metody: własny sejf lub skrytka bankowa. Które rozwiązanie będzie dla nas korzystniejsze?

Co warto wiedzieć na temat skrytki bankowej?

Skrytkę można wynająć bez spełniania specjalnych wymogów. Jej właścicielem może być każda osoba prawna, pełnoletnia osoba fizyczna, czy jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej. Proces wynajęcia skrytki też nie jest skomplikowany. Wystarczy tylko udać się do wybranej placówki z dowodem osobistym lub paszportem. Jednak warto pamiętać, że szczegółowe warunki przechowywania przedmiotów są zależne od regulaminu banku. Problemem jest jednak fakt, iż skrytki depozytowe nie są aż tak częstym zjawiskiem, jakby mogło się wydawać. Tylko nieliczne banki oferują przechowywanie przedmiotów.

Czy skrytka bankowa na pewno jest tańsza od sejfu?

Wiele osób rezygnuje z zakupu sejfu ze względu na jego wysoką cenę. Skrytka bankowa wydaje się znacznie tańszym rozwiązaniem. Możemy je wynająć na różny okres czasu, np. na miesiąc, pół roku czy rok, a w niektórych placówkach nawet na jeden dzień. Cena wynajmu waha się w granicach kilkuset złotych i zależna jest od wielkości oraz czasu przechowywania. Warto też pamiętać, że dodatkowo musimy ponieść opłatę za kartę magnetyczną lub zamek. Dlatego chociaż całość wydaje się tania, to nie zawsze skrytka bankowa jest korzystnym rozwiązaniem. Jeżeli potrzebujemy przechować pewne rzeczy przez krótki okres, to faktycznie koszty będą niższe niż przy zakupie sejfu. Jednak warto pamiętać, że kilkaset złotych płaconych co miesiąc daje wysoką kwotę w ciągu roku. Za taką sumę można już kupić wysokiej jakości sejf. Dlatego warto się zastanowić, jak długo zamierzamy przechowywać cenne przedmioty. Jeżeli długoterminowo, to sejf będzie znacznie tańszym rozwiązaniem.

Dlaczego sejf może być lepszy niż skrytka bankowa?

Jak już wspomnieliśmy, skrytka bankowa jest tańszym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy planujemy wynajem krótkoterminowy. W pozostałych przypadkach zdecydowanie lepiej sprawdzi się sejf. Tym bardziej, że obecnie jest ich mnóstwo do wyboru, więc łatwo dobrać taki, który zmieści się w naszym budżecie. Na stronie https://www.hartmann-tresore.pl/ można znaleźć różne rodzaje sejfów dostosowane do każdej kieszeni.

W dodatku w przypadku sejfu mamy gwarancję, że zawsze będzie dostępny. Niestety ze skrytkami depozytowymi w bankach bywa różnie. Obecnie jest ich niewiele, więc może się okazać, że zabraknie wolnej akurat, gdy będziemy jej potrzebować. To z kolei sprawi, że stracimy mnóstwo czasu na poszukiwanie kolejnej. Trzeba też pamiętać, że skrytki depozytowe mogą być dokładnie sprawdzone, a niektóre cenne przedmioty muszą być zgłoszone odpowiednim służbom, jeżeli są przechowywane w banku. W przypadku sejfu nie musimy się martwić tym problemem.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *