Rozwód w Polsce – jaki to koszt?

rozwód rodziców

Koszty jakie wiążą się z rozwodem różnią się, często znacznie. Na ich finalną wysokość rzutują czynniki takie jak m.in. stopień skomplikowania sprawy, obecność intercyzy bądź też jej brak, dzieci, podział majątku czy też wybór usług prawniczych.

Koszty związane z rozwodem – za co i ile możemy zapłacić?

W związku z rozwodem konieczne jest uiszczenie opłat sądowych, które wynoszą 600 zł od pozwu o rozwód oraz 1000 zł w zakresie podziału majątku. Dużo niższa jest opłata skarbowa od pełnomocnictwa wynosząca jedynie 17 zł.

Jeśli podejmiesz decyzję o skorzystaniu ze wsparcia adwokata, na wysokość kosztów będzie miało wpływ jego doświadczenie i renoma jaką się cieszy. Adwokat rozwodowy pomoże Ci zrozumieć cały proces i opracuje strategię. Koszty wahają się zwykle od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Warto pamiętać, że dobry adwokat to Twój sprzymierzeniec, który zna prawo i ma doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaj spraw.

Część małżeństw decyduje się wziąć udział w mediacjach. Każda sesja to koszt około kilkuset złotych, który zobowiązani są ponieść małżonkowie. Mediacje są dobrowolne, mogą też być zakończone, gdy taka będzie wola męża i żony. Ustalenia dokonane w trakcie mediacji muszą być jednak jeszcze zatwierdzone przez sąd.

Kolejne koszty wiążą się z podziałem majątku. Wspólny majątek wypracowany przez małżonków powinien być odpowiednio opisany. Koszty adwokata, ewentualnych mediacji plus koszty opinii biegłych oraz wycen nieruchomości i innych aktywów mogą osiągać wartość od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Tu również dużą rolę odgrywa stopień skomplikowania danej sprawy.

Podział majątku po rozwodzie może być prowadzony na drodze procesu sądowego bądź też przed notariuszem. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku możemy skorzystać ze wsparcia adwokata, który pomoże nam w reprezentacji.

Adwokat rozwód Warszawa

Kancelaria Łebko-Mazur i Adwokaci to kancelaria prawa rodzinnego, która oferuje wsparcie na każdym etapie procesu rozwodowego. Tworzą ją adwokaci z szeroką wiedzą i doświadczeniem, którzy dokładają wszelkich starań, aby wesprzeć Klientów w tym trudnym doświadczeniu i pomóc im przejść przez nie w bezpieczny i jak najbardziej korzystny dla nich sposób.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *