Rolety dachowe ochronią przed światłem

Trudno wyobrazić sobie dom bez okien. To one wpuszczają do środka światło dzienne. Bez nich promienie słonecznie nie miałyby szans na rozświetlenie wnętrza i poprawienie nastroju domowników. Nie zawsze jednak są one tym, czego potrzebujemy. Warto więc mieć pod kontrolą ilość światła wpadającego z zewnątrz do mieszkania.

Rolety dachowe zewnętrzne, czy wewnętrzne?
Decydując się na rolety dachowe, trzeba podjąć decyzję: chcemy jedynie ograniczyć natężenie wpadającego światła, czy zupełnie odciąć się od niego. Na rynku dostępne są akcesoria, które odpowiedzą obu tym potrzebom. Do wyboru mamy rolety wewnętrzne i montowane na zewnątrz. Te drugie potrafią nie tylko odciąć nas od światła dziennego i słońca, ale też dodatkowo stłumią hałas towarzyszący opadom gradu lub deszczu i zaizolują dom przed zimnem oraz nadmiernym ciepłem. Wewnętrzne rolety dachowe pomogą natomiast nadać wnętrzu odpowiedni klimat i podkreślić jego charakter. Oryginalny nadruk na rolecie może być ciekawym elementem dekoracyjnym.

Rolety na zewnątrz
Zewnętrzne rolety dachowe montuje się na okiennej ramie. Producenci oferują nam modele sterowane manualnie i automatycznie. Tym drugim rozwiązaniem powinni zainteresować się właściciele domów z oknami, do których z różnych powodów trudno się dostać. Rolety sterowane automatyczne mogą też zainteresować miłośników nowoczesnych i wygodnych rozwiązań technicznych. W dobie smartdomów obsługiwanych za pomocą smartfonów można rozejrzeć się za roletą dachową, która wpisuje się w takie trendy. Bez względu na to, po jakie rozwiązanie sięgniemy, warto zwrócić uwagę na jakość produktu. Zewnętrzne rolety dachowe muszą być przede wszystkim odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Jakie rolety wewnętrzne?
Wybierając wewnętrzne rolety dachowe warto wziąć pod uwagę nie tylko materiały, z jakich zostały wykonane, ale przede wszystkim właściwości, jakimi charakteryzują się poszczególne modele. Montując na oknie modele standardowe nie odetniemy się całkowicie od światła zewnętrznego. Tego typu rolety dachowe złagodzą je i rozproszą. Ich zalety to dostępność w wielu wzorach oraz kolorach, atrakcyjna cena i łatwy montaż. Wybierając rolety plisowane mamy możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna – góry lub dołu. Przed nadmiernym słońcem i nadmiarem ciepła wpadającego przez okno z zewnątrz bardzo skutecznie ochronią pomieszczenie zaciemniające rolety dachowe. Zbudowane są ono z kilu warstw. Wewnętrznej poliestrowej, aluminiowej zewnętrznej, która odpowiedzialna jest za odbijanie promieni słonecznych i rozdzielającej je warstwie, której zadaniem jest zaciemnienie wnętrza pomieszczenia. Tego typu akcesoria sprzyjają izolacji okna i pomagają utrzymać w domu temperaturę na poziomie komfortu domowników.

Rolety, czy żaluzje?
Rolety dachowe to jeden ze sposobów na ograniczenie ilości światła wpadającego z zewnątrz do pomieszczenia. Alternatywą dla nich są żaluzje. Od rolet różnią się możliwością kontrolowania nie tylko natężenia światła, ale również kierunku jego wpadania. Pozwalają na to obracane listki, z których zbudowane są żaluzje.

5/5 - (2 głosów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *