Ranking najlepszych zmiękczaczy wody – TOP 3

Twarda woda w domu może prowadzić do różnego rodzaju problemów, dlatego dobrym sposobem na pozbycie się ich są tak zwane zmiękczacze wody. Urządzenia tego rodzaju powinny być dobrze dopasowane do budynku, w którym mają zostać zainstalowane. Żeby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking najlepszych zmiękczaczy, który znajdziesz poniżej.

Zmiękczacze wody do domu – dlaczego warto je kupować?

Picie twardej wody nie jest uznawane za niebezpieczne dla zdrowia – twardość ta wynika z wysokiej zawartości magnezu oraz wapnia. Jednocześnie warto mieć świadomość, że używanie jej w kąpieli jest uznawane za niekorzystne. Twarda woda wysusza skórę i przez to może powodować problemy dermatologiczne, wywoływać konieczność stosowania kosmetyków nawilżających i nie tylko. Co więcej, negatywnie działa na włosy, ponieważ stają się one wysuszone, osłabione i podatne na uszkodzenia.

To jednak nie wszystko. Abstrahując od wpływu twardej wody na organizm i kondycję skóry oraz włosów, nie można zapominać o jej oddziaływaniu na urządzenia AGD. Okazuje się, że może prowadzić do uszkodzeń czajników, ekspresów do kawy czy pralek. Ma to miejsce ze względu na zapychanie się poszczególnych przewodów. Na szczęście wysoką twardość wody łatwo rozpoznać – pozostawia na sprzętach charakterystyczne białe zacieki.

Domowe zmiękczacze wody pozwalają uchronić od zniszczeń skórę oraz włosy, a także posiadane sprzęty. Co ciekawe, obecność miękkiej wody w instalacji zmniejsza zapotrzebowanie na różnego rodzaju środki myjące, takie jak szampony, płyny do naczyń, proszki do prania itp.

Zmiękczacze wody są montowane najczęściej przy głównych ujęciach wody w budynkach. Specjalne złoże jonowymienne prowadzi do zamiany jonów magnezu i wapnia na jony sodowe. Jednocześnie inne minerały nadal w niej pozostaną, dlatego woda będzie w dalszym ciągu zdatna do picia. Tego rodzaju maszyny są praktycznie bezobsługowe, a najlepsze zmiękczaczy wody są wyposażone w systemy automatycznej regeneracji złoża.

Domowe zmiękczacze wody – na co zwracać uwagę?

Zmiękczacze wody różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Warto zwracać uwagę na takie informacje, jak wydajność (np. wieloosobowa rodzina powinna wybrać urządzenie o wyższej efektywności). Warto zainwestować w modele z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, czyli na przykład ochroną przed zalaniem czy zapowietrzeniem. Najwygodniejszymi dla użytkownika urządzeniami są te zautomatyzowane, które samodzielnie dokonują regeneracji złoża. Poniżej znajdziesz 3 najlepsze zmiękczacze wody z oferty sklep.osmoza.pl.

Najlepsze zmiękczacze wody – ranking

3. Zmiękczacz wody Global Water Pure Soft

To wydajne urządzenie, odpowiednie do użytku dla 1-5 osób. Złoże jonowymienne regeneruje się w sposób automatyczny, użytkownik powinien tylko dbać o cykliczne uzupełnienie soli pastylkowanej. Co istotne, sprzęt nie zmniejsza ciśnienia w instalacji. Wyróżnia się także intuicyjnym panelem sterowania w języku polskim. Zużywa około 3W, dlatego ten zmiękczacz wody jest stosunkowo tani w eksploatacji. Warto dodać, że maszyna nie tylko zmiękcza wodę, ale może też usuwać nadmiar żelaza.

2. Zmiękczacz wody Blue Soft – RX17/C100

Ten model najlepiej kupić, jeśli w danym budynku mieszkają maksymalnie 4 osoby. Co istotne, urządzenie nie wymaga okresowych przeglądów gwarancyjnych. Pobiera stosunkowo mało wody na rzecz regeneracji, która jest automatyczna. Systemy zabezpieczające oferują np. 24- godzinne podtrzymanie pamięci w przypadku braku prądu, ochronę przed zalaniem oraz zapowietrzeniem.

1. Zmiękczacz wody Global Water Carbon

To wydajne urządzenie, które nie tylko zmiękcza wodę, ale też może usuwać z niej żelazo oraz zanieczyszczenia chemiczne. Wyróżnia się prostotą obsługi oraz trwałością złoża (wymiana jest zalecana co około 20 lat). Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na dostęp do wody w instalacji, nawet w przypadku trwającej regeneracji. Ten domowy zmiękczacz wody jest wskazany dla rodzin 1-5 osobowych. Panel sterowania jest prosty i intuicyjny. Sprzęt nie redukuje ciśnienia w instalacji.

5/5 - (1 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *