Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ na czym polega i jakie daje efekty?

radiofrekwencja mikroigłowa - zabieg

Lifting twarzy bez skalpela? Odmłodzona skóra bez okresu rekonwalescencji i efektów ubocznych? Zagęszczenie i ujędrnienie skóry tam, gdzie jest bardzo cienka i wiotka? To możliwe! Z pomocą przychodzi radiofrekwencja mikroigłowa, inaczej termolifting mikroigłowy. Jest to jeden z topowych zabiegów w terapii anty-aging. Radiofrekwencja jest bezpieczna, pozwala na pobudzenie naturalnych procesów przebudowy oraz regeneracji skóry i co ważne, daje doskonałe efekty. Na czym dokładnie polega radiofrekwencja igłowa i na uzyskanie jakich rezultatów pozwala?

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który w ostatnich latach bardzo zyskuje na popularności . Nic dziwnego, że jest to zabieg bardzo lubiany, bo jest bardzo skuteczny, daje zauważalne efekty. Ma również szerokie spektrum zastosowania, zarówno na twarz jak i na ciało. Połączenie dwóch, bezpiecznych technologii ‒ mikronakłuwania i radiofrekwencji, czyli fali radiowej, pozwala na pobudzenie naturalnych procesów odnowy skóry. Przyjrzyjmy się nieco bliżej wspomnianym technologiom:

 1. Mikronakłuwanie polega na wprowadzaniu w głąb skóry, na głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm, sterylnych, wykonanych ze stali chirurgicznej igieł. W skórze powstają mikrouszkodzania, następuje pobudzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych. Jednocześnie emitowana jest fala radiowa.
 2. Fala radiowa, inaczej radiofrekwencja, to energia dostarczana w głąb skóry. Fala radiowa nagrzewa włókna kolagenowe, pobudzając tym samym proces regeneracji i przebudowy.

Jak przebiega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Zabieg radiofrekwencji nie jest inwazyjny, jest w pełni bezpieczny, może być wykonywany przez cały rok. Obszar zabiegowy stanowić mogą twarz, szyja, dekolt, jak i inne partie ciała.
Jak przebiega cała procedura? W pierwszej kolejności przeprowadzana jest konsultacja z kosmetologiem. Podczas konsultacji, wykluczane są ewentualne przeciwwskazania. Choć terapia jest bezpieczna, jej przeprowadzenie uniemożliwiają: ciąża i karmienie piersią, rozrusznik serca, choroby nowotworowe, chorobowe zmiany skórne, aktywny trądzik, zaburzenia krzepliwości krwi. Podczas konsultacji kosmetolog poznaje też oczekiwania Pacjenta i dokładnie omawia przebieg zabiegu.

Zabieg właściwy rozpoczyna się od aplikacji kremu znieczulającego. Na rękojeść urządzenia nakładany jest jednorazowy tip zabiegowy.
Głowica urządzenia jest delikatnie przesuwana po obszarze zabiegowym, następuje mikronakłuwanie i emisja fali radiowej. Głowica działała w trybie impulsowym, co zwiększa precyzję zabiegu.

Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ efekty zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa zaliczana jest do zabiegów naturalnych ‒ pobudza naturalne procesy odnowy i przebudowy skóry. Właśnie dlatego, efekty uwidaczniają się stopniowo. Całkowitymi rezultatami można cieszyć się po około 2-3 miesiącach. Rezultaty zabiegu to:

 • zagęszczona, ujędrniona skóra
 • poprawa elastyczności skóry
 • lifting i uniesienie owalu
 • zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek
 • zagęszczenie cienkiej, wiotkiej skóry, np. pod oczami
 • redukcja przebarwień
 • redukcja blizn, m.in. blizn potrądzikowych, zanikowych
 • uwydatnienie linii żuchwy
 • redukcja nadmiaru wiotkiej skóry, na przykład po ciąży, pelikanów
 • piękniej, młodziej wyglądająca skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa w Absolu

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w Absolu ‒ warszawskiej klinice piękna. Absolu to klinika medycyny estetycznej, która powstała, by każdy z nas mógł zachować zdrowy, młody wygląd na dłużej – a co za tym idzie, zyskać większą pewność siebie i zwiększyć jakość życia. Radiofrekwencja mikroigłowa w Absolu przeprowadzana jest za pomocą urządzenia klasy premium, co sprawia, że zabieg daje doskonałe efekty i jest komfortowy dla Pacjenta.

Radiofrekwencja mikroigłowa ‒ zachowaj piękno na dłużej

Radiofrekwencja mikroigłowa to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg, wykorzystujący synergię dwóch technologii ‒ mikronakłuwania i radiofrekwencji. Efekty zabiegu to: ujędrniona, zagęszczona skóra, wyrównany koloryt, redukcja zmarszczek i przebarwień. Ważne jednak, by taki zabieg był przeprowadzony przez kompetentne osoby, z troską o bezpieczeństwo i komfort Pacjenta.

5/5 - (3 głosów)

Polecane:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *